Bijušo karuseļu vietā Mežaparkā plānots izveidot atpūtas parku visai ģimenei, informēja Rīgas pašvaldības aģentūras "Mežaparks" kultūras projektu vadītāja Iveta Ārgale.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Karuseļu teritorijā varētu izveidot modernu aktīvās atpūtas parku, kas līdzinātos Siguldā esošajam "Mežakaķim", kas ir mežā izveidota šķēršļu trase, ko veido starp kokiem nostieptas troses, tīkli, dažādu konstrukciju tiltiņi, šūpoles, baļķi, virves un kāpnes.

Arī piedzīvojuma parka "Mežakaķis" pārstāvis Ruslans Niedings uzsvēra, ka Mežaparks ir piemērots šādām atrakcijām, un apliecināja gatavību apsvērt iespēju sākt biznesu Rīgā.

Kā norāda laikraksts "Diena", izklaides parka īpašnieks Anatolijs Bodrovs atrakcijas gan neuzskata par novecojušām un apgalvo, ka tās labi darbojas, "turklāt dažas no tām tika uzstādītas tikai 2000. gadā, kad tās atveda no Krievijas". Viņš ir pārliecināts, ka līdz šā gada 1. aprīlim, kad uzņēmumam jāatbrīvo teritorija, izdosies pārdot visas mantas, pretējā gadījumā karuseļus nāksies nodot metāllūžņos.

Vislielāko interesi par atrakcijām, kuru cenas svārstās no 50 līdz pat 7500 latiem, izrādījušas pašmāju un Lietuvas privātpersonas. Piemēram, panorāmas rats dosies uz Tukumu, kur stāvēs pie kādas viesnīcas.

Nomas līgums starp pašvaldību un atrakciju īpašnieku ir pārtraukts, izklaides parks no oktobra sākuma ir slēgts, un visas atrakcijas tiek pārdotas. Vairāk nekā puse, tostarp "Pūķītis" un "Pārsteigums", jau ir atradušas jaunus saimniekus tepat Latvijā un Lietuvā. Pārdotas tiek arī saimniecībā noderīgas lietas - dārza krēsli un galdi, kioski, slotas un puķu vāzes.

Rīgas pašvaldības aģentūra "Mežaparks" ir Rīgas domes izveidota pašvaldības iestāde. Tās izveidošanas mērķis ir Rīgas pilsētas kultūras un atpūtas zonas "Mežaparks", kas vēsturiski sastāv no meža teritorijas 384 hektāriem platībā Ķīšezera piekrastē ar tajā ietilpstošo Lielās estrādes kompleksu četru hektāru platībā, vienota pārvaldīšana un apsaimniekošana, aizsardzība no kultūrvēsturiskā aspekta viedokļa, vērtību un lietderību palielinoša izmantošana, kā arī perspektīva un veiksmīga attīstība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form