Otrdien Ministru kabineta sēdē ir paredzēts lemt par atbalstu piena ražotāju kooperatīvo pakalpojumu sabiedrībām ar piena cisternām apgādātu transporta līdzekļu un piena cisternu iegādē. Kopējais finansējuma apjoms ir Ls 300 000, bet ne vairāk kā Ls 60 000 (bez PVN) vienam pretendentam. Šāda informācija izriet no grozījumu projekta noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai 2008.gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā KNL? redakcijai atzina Latvijas Piena ražotāju asociācijas vadītāja Ilze Aizsilniece, tad šāda valsts subsīdija statistiski dos ļoti maz. Vidēji vienas jaunas piena mašīnas iegādes cena ir ap 150 000, tādēļ palīdzība sastādītu ap 40% no cenas. Aizsilniece uzsvēra, ka daudz labāk būtu, ja tiktu dota iespēja iegādāties lietotas mašīnas, kuru cenas ir nesalīdzināmi zemākas, kas ļautu par piešķirto summu tās iegādāties lielākā skaitā. Šobrīd Latvijā ir 20 piena kooperatīvi, tādēļ nav grūti aprēķināt, ka šāda vienreizēja subsīdija nebūs nopietns atbalsts piena ražotājiem. I.Aizsilneice vienlaikus piebilda, ka, šāds Zemkopības ministrijas rosināts solis, nenoliedzami, ir labāk nekā nekas.

2008. gada 21. aprīļa publisko debašu raidījumā "Kas notiek Latvijā?" piena un lauksaimniecības nozaru pārstāvji Zemkopības ministram Mārtiņam Rozem pārmeta nesakārtotību piena ražošanas nozares atbalsta politikā, nesamērīgi zemo piena iepirkuma cenu un "tukšu runāšanu" par palīdzēšanu piena ražotāju kooperatīviem. Vai šī brīža Zemkopības ministrijas iniciatīva par papildu atbalsta piešķiršanu ir tas, ko nesenās piena krīzes laikā prasīja piena ražotāji? Atbildi uz šo jautājumu sniegs video fragments no pirms trijiem mēnešiem notikušās diskusijas.

 


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form