Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs raidījumā "Kas notiek Latvijā?" (13.02.08.) pauda, ka inflācija tuvākajos mēnešos lielā mērā paaugstināsies tieši regulējamo cenu pieauguma dēļ "Šobrīd inflācija kā tāda jau samazinās, bet administratīvo cenu pieaugums veido 40% no inflācijas izaugsmes," raidījumā izteicās LB prezidents, ilustrējot savu viedokli ar grafiku, kurā attēlota akcīzes ietekme, kā arī regulējamo cenu tiešais un netiešais efekts. 2007. gadā tarifu ietekme uz inflāciju bija salīdzinoši neliela – mazliet vairāk nekā 10%, savukārt šī gada prognozes liecina par četrkārtīgu lēcienu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jau pagājušā gada nogalē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja Valentīna Andrējeva prognozēja ka tarifu ietekme uz inflācijas procesiem būs lielāka nekā 2007. gadā. Rezumējot tarifu ietekmi uz inflācijas procesiem valstī pagājušajā gadā, viņa norādīja, ka tie veidojuši 12,9% no kopējā inflācijas apjoma, savukārt šogad "tarifi veidos salīdzinoši lielāku īpatsvaru inflācijas pieaugumā", intervijā laikrakstam "Čas" 20. decembrī prognozēja V. Andrējeva.

Savukārt vēl pavisam nesen – šā gada 29. janvārī Ekonomikas ministrija valdībā ziņoja, ka vidējā inflācija valstī šogad būs apmēram 10%, no kā pusi veidos regulējamo cenu pieaugums. Tas gan ir nedaudz vairāk nekā raidījumā "Kas notiek Latvijā?" deklarēja LB prezidents. Kā noskaidroja "Kas notiek Latvijā?" redakcija minētie grafiki gatavoti tikai minētā raidījuma ietvaros. "Tie arī tapuši kā uzskates līdzekļi, ko varētu izmantot šī raidījuma gaitā un nav kāda cita dokumenta ilustrācijas vai sastāvdaļa," teikts LB skaidrojumā. Piedāvājam vēlreiz aplūkot grafiku, kuru I. Rimšēvičs demonstrēja raidījumā.

Latvijas Bankas prognozes par regulējamo cenu un akcīzes ietekmi uz inflāciju, kā arī video no 13.februāra raidījuma atradīsiet internetā www.knl.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form