"Tā nav ministrijas izklaide, bet gan mūsu ieguldījums Latvijas vēstures izzināšanā," Finanšu ministrijas (FM) lēmumu par nepilniem 20 tūkstošiem latu veidot dokumentālo filmu par ministrijas un tās ēkas Smilšu ielā 1 vēsturi skaidro Komunikācijas departamenta pārstāve Daiga Reihmane. Kaut minētā filma iekļauta valsts 90 gadu svinību plānā, līgums par filmas izveidi jau noslēgts pirms plāna apstiprināšanas valdībā. Līdz ar to izvērtējumam, cik minētā filma ir lietderīga un nepieciešama, būtībā vairs nav nozīmes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ideja par filmas veidošanu radusies FM valsts sekretāres Irēnas Krūmanes vadītajai ministrijas darba grupai, kurā darbojas vēl pieci ministrijas ierēdņi. Minētā darba grupa izveidota, jo ne tikai valstij, bet arī FM paliekot 90 gadi un FM ir viena no pirmajām institūcijām, kas tika izveidota neatkarīgajā republikā, skaidro D. Reihmane. "Ir kaut kādas summas, ko ministrija ir ieplānojusi administratīvajām izmaksām," pārmetumus par līdzekļu izšķērdēšanu izsludinātajā valdības taupības režīmā noraida D. Reihmane, "tos jau var nosaukt par ietaupītiem līdzekļiem, jo mēs kaut ko citu līdz ar to nedarīsim."

Salīdzinājumam var minēt, ka informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā liecina, ka līdz šim valsts iestādes ir pasūtījušas trīs dokumentālās filmas - "Latvijas karavīru dalībai ārvalstu misijās - 10 gadi" (līgumcena ~17,5 tūkstoši latu), "Rīga-Bandžula-Skarboro: pa latviešu pēdām" (~23 tūkst. Ls) un "Netīrā celuloze" (~16 tūkst. Ls).

FM līgumu par filmas veidošanu noslēgusi ar SIA "Mistrus Media". Filmas autors Gints Grūbe "Kas notiek Latvijā?" redakcijai skaidroja, ka filmas veidošanā paredzēts meklēt aculieciniekus, kā arī meklēt dokumentālos videokadrus gan no valsts, gan privātajiem fondiem. "Tā būs klasiska dokumentāla publicistiska filma, kur parādās Latvijas vēsture, izejot no konkrētās ēkas vēstures," klāstīja G. Grūbe. Filmu paredzēts demonstrēt Latvijas Televīzijā, tās ieplānotais ilgums ir 30 minūtes.

Savukārt Aizsardzības ministrija, kas koordinē valsts svētku jubileju, apliecina, ka minētā dokumentālā filma ir iekļauta valsts jubilejas svētku programmā, par kuru paredzēts diskutēt un apstiprināt valdībā. Tiesa, par minēto filmu jau līgums noslēgts un diskusija var būt vienīgi par to, vai tai uzlikt valsts svētku zīmogu vai tā paliks kā FM 90 gadu jubilejas pasākums, piekrīt AM. Citas ministrijas par savu ēku vēsturi videofilmas nav iecerējušas veidot, liecina AM izstrādātais jubilejas plāna projekts.

Ar Valsts svētku programmu, kas pievienota šim rakstam, variet iepazīties internetā www.knl.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form