Kas notiek Latvijā?: Šonedēļ raidījumā - kas noticis XXI gadsimta pirmajā desmitgadē?
Foto: Kadrs no video

Tā kā līdz ar 2010.gadu noslēdzas arī šī gadsimta pirmā desmitgade, un visas šīs desmitgades laikā par valstij un sabiedrībām aktuālākajām tēmām ir notikušas publiskās debates "Kas notiek Latvijā?", šīsnedēļas raidījumā apkopotas spilgtākās un zīmīgākās epizodes no debatēm visas desmitgades laikā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Desmitgade jau ir laika sprīdis, kad putas vai putekļi nosēžas un ar laika distanci var vērtēt kopskatu, akcentus un tendences. Protams, vienā raidījumā ne tuvu nevar aptvert visu desmitgades tematikas spektru, taču ir bijuši vairāki procesi un domas, kas šobrīd šķiet zīmīgi, lai vērtētu to, kas ir un kas nav noticis, un ko no tā mācīties.

Šajā raidījumā apkopoti politiķu citāti no desmitgades pirmās un otrās puses, kas uzskatāmi ļauj spriest, ciktāl kurš ir vai nav mainījies. Apkopoti arī spilgti atklātības brīži, kas raksturo politikas un naudas attiecības, varas un biznesa pārklāšanos, kas ne tikai bija, bet arvien ir palikusi aktuāla tēma.

Šis "Kas notiek Latvijā?" atgādinās arī dažādu personību viedokļus un argumentus pirms un pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, kas varētu noderēt, arvien vēl veidojot valsts kursu un sabiedrības vērtības. Apkopoti arī zīmīgi fragmenti politiķu, amatpersonu un ekspertu polemikā vairāku gadu garumā par ekonomiskās krīzes cēloņiem un tās novēršanas iespējām, kas šobrīd rada pārdomas par to, ciktāl kuros viedokļos ir vai nav pamats ieklausīties.

Sagaidot nākamgada aktualitātes, apkopotas epizodes ar vairāku gadu intervālu par peripetijām ap Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadību, it kā paralēlās – politiskās un tiesiskās kārtības veidošanas realitātēs.
Visbeidzot, atgādinājumam - daži spilgti citāti saistībā ar skaļākajiem protesta pasākumiem pret politiķiem, saistībā ar valsts mērķiem, tautas identitāti, kā arī varas un sabiedrības attiecībām. Kas, vēl arvien, ir atklāti un līdz galam neatbildēti jautājumi.

Desmitgades "Kas notiek Latvijā?" būs ēterā 29.decembrī plkst.21.20, LTV 1.kanālā. "Kas notiek Latvijā?" internetā – www.knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form