Šovakar raidījumā "Kas notiek Latvijā?" debatēsim par to, vai LR pilsoņu pasu tirgošana ir valsts nacionālās drošības apdraudējums? Kādēļ šādas un līdzīgas noziedzīgas darbības Latvijas valstī notiek ne pirmo reizi? Kas pie tā vainojams primāri – nepilnīga datu aizsardzības sistēma, cilvēciskais faktors vai bezatbildīga amatpersonu attieksme pret nepilnībām to atbildības jomā?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kādēļ informācija par šo noziegumu un tajā aizdomās turētajām personām atklātībā nonāca tikai pusotru gadu pēc tam, kad par šo noziegumu uzzināja valsts augstākās amatpersonas? Vai riska cena, ka šādā veidā varēja tikt plānoti jauni noziedzīgi nodarījumi pret izmeklēšanas noslēpuma pasargāšanu nav pārāk augsta? Kādēļ vismaz trīs vai četras amatpersonas, par kuras līdzdalību noziegumā valsts izmeklēšanas iestādēm bija pamatotas aizdomas, vēl ilgu laiku pēc nozieguma atklāšanas netraucēti turpināja darboties valsts elektronisko datu bāzu pārvaldes jomā un varēja brīvi piekļūt valsts noslēpumu saturošai informācijai? Visbeidzot – cik drošas ir valsts elektroniskās datu bāzes Latvijā vispār un kur ir garantija, ka šādi noziegumi vairs neatkārtosies?

Dalībnieku saraksts un plašāka informācija par raidījuma tēmu raidījuma mājas lapā internetā.

Raidījuma sākums 9.janvārī plkst. 21.20 LTV 1.kanālā, e-pasts skatītāju viedokļiem un jautājumiem – knl@knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form