Pēc sestdienas vakarā kinoteātrī notikušās traģēdijas, kas satricināja sabiedrību, policija sāka kriminālprocesu un tiesa apcietināja šāvēju – juristu Nikolaju Zikovu. N.Zikova advokāts Vilis Sruoģis piedalījās 23.februāra publiskajās debatēs "Kas notiek Latvijā?" un atklāja sava klienta versiju – gan viņa aizstāvības pozīciju, gan pārdzīvojumus pēc notikušā, gan iemeslu, kādēļ N.Zikovs kinoteātrī ieradās ar šaujamieroci.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

V.Sruoģis pauda pozīciju, ka nevajag iztirzāt kriminālprocesa materiālus, jo izmeklēšana ir tikai pašā sākumā, un atklāja, kas tajā vēl nav darīts. Advokāts skaidroja sava klienta aizstāvības pozīciju, proti, ka šaušana bija pašaizsardzība, un apgalvoja, ka N.Zikovs šobrīd sava psihiskā stāvokļa dēļ nav spējīgs sniegt liecības, kā arī ļoti stipri pārdzīvo notikušo. V.Sruoģis arī uzsvēra, ka par noziedzīgā nodarījuma kvalifikāciju pagaidām vēl ir par agru spriest, jo krimināltiesībās eksistē jēdziens "noziedzīga nodarījuma sastāvs", kur viena no sastāvdaļām ir nodoms. Advokāts skaidroja, ko viņa klients juridiski pareizi drīkst un nedrīkst atzīt, ņemot vērā Krimināllikuma 121.pantu. V.Sruoģis, spriežot par iemesliem, kāpēc cilvēki iegādājas un nēsā ieročus, izteica arī versiju, ka tam, kuram ir tāds priekšmets, ir arī "kārdinājums" to izmēģināt neatļautā vietā. Taču attiecībā uz iemeslu, kāpēc N.Zikovam kinoteātrī bija ierocis, advokāts sacīja, ka klientam kādu laiku pirms šī notikuma tika izteikti reāli draudi un attiecīgajā dienā klients ieradies kinozālē pa ceļam no punkta A uz punktu B, bet ieroci nebijis kur atstāt.

Citi raksti un video - www.knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form