KNAB: kāda partija iztērējusi 92% no aģitācijas izdevumu limita
Foto: stock.xchng

Divas dienas līdz priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumam viena partija ir sasniegusi gandrīz 92% no likumā noteiktā pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēra, vēl divas sasniegušas attiecīgi 76% un 74%, un vēl viena – 52%, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārējie deviņi politiskie spēki ir iztērējuši mazāk par 15% no pieļaujamajiem finanšu resursiem.

Politiskie spēki priekšvēlēšanu aģitācijai nevar pārsniegt likumā noteiktos "griestus" – aptuveni 570 000 latu.

KNAB ir apkopojis vairāk kā 1000 paziņojumus par limitēto priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu televīzijā, radio, preses izdevumos, internetā, telpās un publiskajās vietās, pasta pakalpojumu izmantošanu, kā arī labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.

Priekšvēlēšanu periodā KNAB ir saņēmis informāciju par 69 tā dēvēto trešo personu veikto aģitāciju un nav konstatējis, ka kāda ar partijām un to apvienībām nesaistīta persona līdz šim būtu pārsniegusi tai noteikto priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumu – 2 700 latu. KNAB atsevišķi vērtēs šo personu aģitācijas saistību ar partiju kampaņām.

KNAB atgādina, ka vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanām priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana radio un televīzijā, publiskās vietās, preses izdevumos un internetā, kā arī to izplatīšana un izvietošana publiski pieejamās vietās valsts un pašvaldību iestādēs, kapitālsabiedrībās, kurās vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu (akciju) pieder valstij vai pašvaldībai, ir aizliegta.

Par konstatētajiem pārkāpumiem, kā arī iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem iedzīvotāji aicināti informēt policiju.

KNAB aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem, t.sk. slēptās aģitācijas gadījumiem saistībā ar partiju veiktajām vēlēšanu kampaņām gan Latvijas reģionos, gan ārvalstīs.

Informāciju birojam var sniegt personīgi darba dienās no pulksten 8.30 līdz 17.00 (Rīgā, Brīvības ielā 104, korpuss 2, 123.kabinets), pa uzticības tālruni 8000 2070,
pa faksu 67 33 11 50, pa pastu (Brīvības iela 104 k-2, Rīga, LV-1001), pa elektronisko pastu knab@knab.gov.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form