KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir nosūtījis pieprasījumu Valsts kontrolei ar lūgumu iepazīstināt KNAB ar birojā veiktās revīzijas ziņojumu un atzinumu, pamatojoties uz kuru premjers no amata atstādinājis KNAB priekšnieku Alekseju Loskutovu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
KNAB portālu "Delfi" informēja, ka saskaņā ar Valsts kontroles likumu "revīziju slēdz, pieņemot revīzijas departamenta lēmumu par revīzijas ziņojuma apstiprināšanu. Šo lēmumu nosūta revidējamai vienībai. Lēmums stājas spēkā pēc 15 dienām no tā pieņemšanas dienas, ja tas nav apstrīdēts Valsts kontroles padomē." Ne šādu lēmumu, ne arī revīzijas ziņojumu par operatīvās darbības finanšu līdzekļu uzskaiti 2006. gadā KNAB nav saņēmis, tādēļ birojs nav varējis ar to iepazīties un izmantot likumā dotās tiesības apstrīdēt pieņemto revīzijas lēmumu, informē KNAB.

KNAB norāda, ka šā gada 22.maijā KNAB kā revidējamā vienība ir saņēmis tikai Valsts kontroles atsūtītu revīzijas "Starpziņojumu par operatīvās darbības finanšu līdzekļu uzskaiti 2006.gadā." Kā savā vēstulē norāda Valsts kontrole, tas sagatavots saskaņā ar Valsts kontroles likumu un ir revīzijas ziņojuma projekts, kuru nosūta revidējamai vienībai, nosakot termiņus paskaidrojumu iesniegšanai. Atbilstoši tam 30.maijā KNAB sniedza paskaidrojumu par birojā izveidoto kārtību un iekšējiem normatīvajiem aktiem līdzekļu uzskaitē. Pretēji Valsts kontroles likumam KNAB kā revidējamai vienībai paredzētajām tiesībām saņemt arī lēmumu par revīzijas ziņojuma apstiprināšanu, Valsts kontrole to nav nodrošinājusi.

Jau vēstīts, ka premjers pirmdien atstādināja Loskutovu no amata uz izmeklēšanas laiku pēc Valsts kontroles revīzijas atklātajiem pārkāpumiem operatīvajai darbībai paredzēto līdzekļu uzskaitē un izlietošanā 2006.gadā. Valsts kontroliere Inguna Sudraba gan atzinusi, ka līdzīgā situācijā - par tādiem pašiem pārkāpumiem pašas pakļautajā iestādē vainīgo personu nesodītu ar atstādināšanu no amata, kā to izdarījis premjers Kalvītis.

Savukārt Loskutovs atstādināšanu saista ar bijušā Šķēles un Lemberga interesēm. Valdība otrdien izveidoja īpašu komisiju, kura nedēļas laikā izlems jautājumu par Loskutova atbilstību ieņemamajam amatam.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form