Konkursā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatam šobrīd saņemti trīs pretendentu pieteikumi, pastāstīja Tieslietu ministrijā (TM). Līdzīgi kā iepriekš, pretendentu vārdi tiks publiskoti pēc konkursa pieteikšanās termiņa beigām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā ziņots, atkārtots konkurss šim amatam tika izsludināts pēc tam, kad valdība noraidīja visus iepriekš izvirzītos kandidātus. Atkārtotajā konkursā var pieteikties līdz 10.jūlijam. Amata pretendentiem jāatbilst KNAB likuma 4.panta un likuma "Par valsts noslēpumu" 9.panta prasībām, kandidātiem jābūt augstākajai izglītībai, vismaz divu gadu pieredzei vadošā darbā, prasmei strādāt ar datoru, teicamām latviešu valodas zināšanām, kā arī jāspēj sarunāties par profesionālās darbības jautājumiem vismaz divās svešvalodās.

Kā prasības KNAB vadītāja amata kandidātiem izvirzītas arī prasme objektīvi un patstāvīgi pieņemt lēmumus, izpratne par korupcijas novēršanu un apkarošanu, laba reputācija, bet par priekšrocībām tiks uzskatīta arī pieredze jaunu struktūru veidošanā un attīstībā, vismaz trīs gadu pieredze operatīvajā un izziņas darbā, prokurora vai tiesneša amatā. Pretendentiem TM jāiesniedz savs CV, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, norādot arī divas personas, kuras par kandidātiem var sniegt atsauksmes.

Kā ziņots, 18.jūnijā Ministru kabinets nolēma, ka pirmais konkurss KNAB priekšnieka amatam beidzies bez rezultāta, jo abi konkursa komisijas atbalstītie pretendenti pietiekamā līmenī nepārvalda divas svešvalodas, ko prasa likums. Līdz ar šī konkursa noslēgšanos bez rezultātiem KNAB nevarēs uzsākt darbu 1.jūlijā, kā to paredz likums.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form