Konservatīvisma izpētei un popularizēšanai izveidota jauna domnīca
Foto: LETA

Pirmdien, 19. aprīlī, nodibināta domnīca – Konservatīvisma studiju centrs (KSC), kas pētīs konservatīvisma ideju attīstību Latvijā un ārvalstīs, dibinātāju vārdā portālu "Delfi" informēja politologs Andis Kudors.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KSC analizēs dažādas Latvijas valsts rīcībpolitikas, vērtējot tās caur konservatīvisma prizmu un izstrādās rekomendācijas to uzlabošanai. Valsts un baznīcas attiecības, tiesiskuma stiprināšana, atbalsts dabiskai ģimenei, azartspēļu ierobežošana, abortu un eitanāzijas problemātika ir daļa no tēmām, kuras būs KSC pētnieku uzmanības lokā.

Kudors skaidro, ka konservatīvisms ir politiskā ideoloģija, kas piedāvā savu skatījumu arī uz efektīvākajām ekonomiskās izaugsmes veicināšanas metodēm, tāpēc KSC veltīs zināmu uzmanību arī Latvijas ekonomikas izaicinājumiem.

"Ja konservatīvi domājošā sabiedrības daļa klusēs, tad morāles normu nicināšana un vārda brīvības ierobežošana vidējā un ilgtermiņā graus demokrātiju, izmantojot pārspīlētu politkorektumu par jauna autoritārisma instrumentu. Postmodernajā Eiropā arvien populārāks kļūst radikāli liberālas un kreisi liberālas idejas, kurām ir tiesības uz eksistenci, bet ne uz dominanci augstskolu fakultātēs un publiskajā telpā. Arī daudzi sociālo zinātņu pārstāvji Latvijā ir nosliekušies par labu vienpusējam skatījumam uz sociālo procesu būtību un virzību. Konservatīvisma studiju centrs aicina pētniekus, studentus un pasniedzējus neļauties katram jaunam mācību vējam un iesaistīties diskusijā par pārbaudītām vērtībām, kas nodrošina sabiedrības un valsts ilgtspējīgu attīstību," norāda Kudors.

Domnīcas dibinātāji ir politologs Andis Kudors, klasiskā filoloģe Agnese Irbe, ekonomists Jānis Hermanis, politologs un tulks Mārcis Gobiņš. Tiek plānots piesaistīt vēl citus ekspertus pētījumu veikšanai un analītisku rakstu krājumu publicēšanai. KSC pētniecība būs starpdisciplināra, tajā iesaistīsies dažādu zinātnes jomu pārstāvji – politologi, ekonomisti, sociologi, psihologi, filozofi un tiesību eksperti.

KSC dibināšanas sapulcē Kudors tika ievēlēts par domnīcas direktoru. Bez Kudora KSC valdē amatus ieņem arī domnīcas līdzdibinātāji – interneta žurnāla "Telos.lv" galvenā redaktore Agnese Irbe un ekonomists Jānis Hermanis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Internets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form