Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonds līdz septembra vidum vēlas iegūt viedokli no atbildīgajām institūcijām par monumenta laukuma izbūves iespēju. Fonda priekšsēdētājs Raimonds Bulte un fonda loceklis, arhitekts Raimonds Aide stāstīja, ka uz Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un citām iestādēm viņi dosies ar pieminekļa laukuma 20. gadu skicēm, kuras uzskatāmākas veidos Aide.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Fonds vēlas noskaidrot institūciju attieksmi par laukuma izbūvi, kā arī nepieciešamo rīcību laukuma projekta izstrādei, tā saskaņošanai un nodošanai sabiedriskajai apspriedei. Ja gan atbildīgās institūcijas, gan tauta piekritīs veidot šādu laukumu, kura būvēšanas lielākā problēma varētu būt nocērtamās liepas, tiks rīkots konkurss par pilnīgu projekta izstrādi, priekšlikumiem un vēlāk arī tā būvniecību.

Arhitekts Aide sacīja, ka šobrīd jau esot izteiktas dažādas idejas par laukuma izbūvi, tajā skaitā ievietot tajā arī piemiņu represētajiem un līdzīgi. Arī Aide uzskata, ka laukuma pamatā ir jābūt tā autora Kārļa Zāles projektam, bet tajā var ievietot arī mūsdienās vēsturei aktuālas lietas.

Tēlnieka Kārļa Zāles veidoto pieminekli, kurš kļuvis par latviešu tautas brīvības simbolu, kopš 1998.gada novembra restaurē par iedzīvotāju ziedotiem līdzekļiem, un šobrīd jau savākti aptuveni 550 tūkstoši latu. Pēc atklāšanas svētkiem monumenta restaurācija turpinās iekšpusē, un to paredzēts paveikt līdz oktobrim.

Savukārt 10. novembrī plānots izdot grāmatu par monumentu un tā atjaunošanu, kurā līdzās dokumentālai informācijai nebūs aizmirstas arī interesantas leģendas un versijas. Ap to laiku, iespējams, izsludinās sabiedrisko apspriešanu par pieminekļa autora Kārļa Zāles ieceri izveidot laukumu ap pieminekli. Pagaidām nav aprēķināts, cik līdzekļu nepieciešams laukuma izbūvei, bet pirms vairākiem gadiem veiktā cenu aptauja liecināja, ka tas varētu maksāt aptuveni 200 tūkstošus latu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form