Krievu savienības kongresā kritizē 'Saskaņu'; plāno startēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā
Foto: Publicitātes attēli

Partijas "Latvijas Krievu savienības" (LKS) kongresā šodien daudz kritikas tika veltīts partijai "Saskaņa" par to, ka tā neaizstāvot krievvalodīgo intereses.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LKS plāno apsvērt iespēju piedalīties nākamajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā, līdz kurām vēl jāgaida pāris gadi.

LKS līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka uzrunā kongresā atgādināja par "Saskaņas" līdera Nila Ušakova vizītēm uz Krieviju. Viņa minēja, ka īsu laiku pirms Saeimas vēlēšanām "Maskavā goda vietā blakus patriarham, premjeram un citiem citiem Krievijas vadītājiem nosēdina Latvijas partijas līderi", kaut arī šī partija "demonstratīvi paziņoju, ka tā atsakās kaut ko darīt savu krievvalodīgo vēlētāju interešu aizsardzībai, bet Krieviju nosoda par Krimas aneksiju".

Ždanoka gan konkrēti neminēja, ka runā par Ušakovu un "Saskaņu", tāpat arī daudzi citi politiskā spēkā pārstāvji atturējās saukt konkurējošās partijas nosaukumu vārdā.

LKS politiķis Miroslavs Mitrofanovs uzsvēra, ka nepieciešams apvienot opozīcijas spēkus, lai aizstāvētu iedzīvotāju intereses lielākajās pašvaldībās. Pēc viņa domām, Rīgā valdot "varas monopols", vērojams arī "personības kults", līdz ar to pieaugot cilvēku neapmierinātība. Pēc Mitrofanova teiktā, vēl nepieciešams veltīt daudz pūļu, lai pēc gada atgrieztos pie diskusijām par LKS dalību pašvaldību vēlēšanās Rīgā un pieņemtu pozitīvo lēmumu par to. Politiķis piebilda, ka par šo jautājumu vēl būs jādiskutē, jo gatava risinājuma pagaidām neesot.

LKS rezolūcijas projektā pausts, ka valsts lielākā opozīcijas partija "kļuvusi par valdošā režīma daļu, tā ir pie varas Rīgā un tās intereses saistītas ar valdības partijām". "Izveidojot mākslīgu politisko monopolu, balstoties uz darījumiem ar plašsaziņas līdzekļiem un veidojot sava vadoņa personības kultu, šī partija kategoriski atsakās kaut ko darīt savu krievvalodīgo vēlētāju interešu aizstāvībai," pauž LKS.

Tāpat LKS piemin, ka Rīgā pieaugusi maksa par braucienu sabiedriskajā transportā, tiek apgrūtināta automašīnu kustības pilsētas centā, kā arī notiekot varas ļaunprātīga izmantošana pašvaldības pasūtījumu jomā.

LKS sola līdz gada beigām apvienot opozīcijas spēkus - partijas, sabiedriskās organizācijas un atsevišķus aktīvistus, kas spēšot īstenot "aktīvas protesta darbības valdošām partijām valsts un svarīgāko pašvaldību līmenī".

Arī citi partijas biedri un kongresa viesi savos izteikumos nespokojās ar kritiku "Saskaņai" un tās līderim Ušakovam.

Kā ziņots, LKS šodien pulcējās kārtējā kongresā, kurā pārvēl partijas vadību un diskutē par politisko situāciju.

Kongresa sākumā no 96 delegātiem savu dalību pasākumā bija reģistrējuši 67 cilvēki.

LKS nav pārstāvēta Saeimā, savukārt Eiropas Parlamentā to pārstāv Ždanoka.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Miroslavs Mitrofanovs Tatjana Ždanoka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form