Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atteicies ierosināt krimināllietu par bijušā ģenerālprokurora vietnieka Oļģerta Šabanska mīklaino kontu Vācijas bankā, tomēr viņš tiks saukts pie administratīvās atbildības par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pārbaudē nav atklāti nekādi pārkāpumi arī saistībā ar Šabanskam piedēvētajiem zemes īpašumiem un māju, jo viņš nav ne faktiskais, ne juridiskais to īpašnieks. SAB direktora vietnieks Uldis Dzenītis pavēstīja, ka SAB pārbaudes beigās par valsts amatpersonas deklarācijā sniegtajām ziņām un to atbilstību patiesībai nolēmis atteikties ierosināt krimināllietu nozieguma sastāva neesamības dēļ. Tomēr Šabansku sodīs administratīvi, jo viņš deklarācijā nav uzrādījis visus savus īpašumus, tas ir, kontu Berlīnes komercbankā. "Par šo kontu viņš ir zinājis simtprocentīgi," sacīja Dzenītis. Tomēr ar kontu rīkojušās citas personas - viņa draugi Veismaņu ģimene, un Šabansks nav arī saņēmis izziņas no bankas, jo tās saņēmuši viņa partneri Vācijā. Pārbaudes ietvaros paskaidrojumus sniedzis gan Šabansks, gan viņa radinieki, gan Aleksandrs Veismanis, kurš paskaidrojumu sniegšanai bija ieradies no Vācijas, jo SAB vēlējies noskaidrot, kurš reāli rīkojies ar kontu, zinājis par naudas plūsmu un beigu beigās - izņēmis naudu pēc konta slēgšanas. Informāciju sniegusi arī minētā Vācijas banka. Tomēr pārbaude neatbild uz jautājumu par to, vai kontu varēja izmantot kukuļņemšanai, kā to minējuši masu mediji. "Es pieņemu, ka šis apstāklis būs zināms plankums uz visu viņa atlikušo dzīvi," teica Dzenītis. Šabansks jautājumu par kukuļņemšanu jau iepriekš nosaucis par provokatīvu un apgalvojis, ka naudu uz kontu nekad nav pārskaitījis un bijis pārliecināts, ka tas ir slēgts pēc tam, kad viņš tomēr nolēmis nenodarboties ar uzņēmējdarbību un paziņojis par to saviem Vācijas partneriem. Savukārt par Šabanskam piedēvēto īpašumu Baltezerā SAB noskaidrojis, ka tā īpašnieks ir Šabanska sievas dēls no iepriekšējās laulības un dēla dēls, un viņu ienākumi ir pietiekami, lai šādu īpašumu uzceltu. Šabansks gan dzīvo vienā īpašuma daļā, jo ir radniecīgās attiecībās ar īpašnieku. Lēmums Šabanska lietā tiks nosūtīts ģenerālprokuroram, Šabanskam un iesnieguma nodevējam - Saeimas deputātam un raidījuma "Nedēļa" producentam Edvīnam Inkenam. To var pārsūdzēt likumā noteiktajā kārtībā, bet par administratīvo sodu lems Valsts ieņēmumu dienests. Ģenerālprokuratūra uzdeva SAB veikt papildu pārbaudi par pensijā aizgājušā Krimināltiesiskā departamenta virsprokurora Šabanska konta atvēršanu Berlīnes komercbankā, kas netika uzrādīts viņa amatpersonas deklarācijā.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form