Kuldīgā sasirgušie ārzemnieki ir starptautiska ekomākslas simpozija dalībnieki
Foto: DELFI

Kuldīgā sasirgušos ārzemniekus, kuri nogādāti slimnīcā ar saindēšanās pazīmēm, vieno tas, ka viņi visi ir starptautiskā ekomākslas simpozija "Art To Try" dalībnieki, informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No 10. līdz 16. jūlijam radoši jaunieši no Latvijas, Islandes, Zviedrijas un Norvēģijas Kuldīgā īsteno projektu "Eco mākslas simpozijs "Art To Try"". Projekta īstenošanas gaitā daļai projekta dalībnieku pagaidām nezināmu iemeslu dēļ radušās veselības problēmas. Kad situācija ceturtdien, 14. jūlijā, saasinājusies, projekta vadītāja vērsusies pēc palīdzības Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, kas nogādājis sasirgušos projekta dalībniekus stacionārā veselības pārbaužu veikšanai un medicīniskās palīdzības sniegšanai. Kuldīgas novada pašvaldībai pagaidām nav oficiālas informācijas par to, kāda ir sasirgušajiem projekta dalībniekiem uzstādītā diagnoze.

Reaģējot uz situāciju, pašvaldība ir nosūtījusi Slimību profilakses un kontroles centra Kurzemes reģionālajai nodaļai visu tās rīcībā esošo informāciju par to, kurās ēdināšanas iestādēs projekta dalībniekiem sniegti ēdināšanas pakalpojumi. Vienlaikus pašvaldībai nav informācijas par to, vai un kur sasirgušie cilvēki varētu būt projekta laikā individuāli iegādājušies pārtikas produktus vai saņēmuši ēdināšanas pakalpojumus, atzina Duļbinska.

Kuldīgas novada pašvaldība cer drīzumā saņemt oficiālu informāciju no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas, kur sasirgušie pacienti ir stacionēti, par viņiem uzstādītajām diagnozēm. Tāpat pašvaldība pauž pārliecību, ka Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji operatīvi rīkosies, lai izpētītu un atklātu saslimšanas iemeslus.

Kā ziņots, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī aizvadītajā naktī no Kuldīgas stacionēti desmit ārzemnieki, kuri, iespējams, saindējušies ar pārtiku.

Kā informēja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Bergmane, šie pacienti ievietoti slimnīcā ar sūdzībām par vemšanu, nespēku un sliktu pašsajūtu.

Stacionētas septiņas sievietes un trīs vīrieši, kuri Kuldīgā bija ieradušies no dažādām valstīm - Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas un Brazīlijas. Lielā pacienta pieplūduma dēļ operatīvi ticis piesaistīts papildu medicīniskais personāls, kas palīdzējis sniegt medicīnisko palīdzību.

Pacientu stāvoklis šobrīd ir stabils, un viņi stacionēti slimnīcas infekcijas nodaļā. Slimnīcas medicīniskais personāls pieļauj, ka, iespējams, pacientu saslimšanu izraisījusi pārtika.

Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis pastāstīja, ka ir informēts par šo situāciju. Kuldīgas slimnīcā gan neviens pacients ar saindēšanās pazīmēm nav ievietots, jo Kuldīgas slimnīcā nav infekcijas nodaļas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kuldīga Kuldīgas slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form