Foto: Delfi

Šī gada desmit mēnešos ministriju centrālajos aparātos darbinieku atalgojumam iztērēts 61 miljons latu jeb par 22 % vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā, sestdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Visstraujāk centrālā aparāta uzturēšanas izdevumi auguši Veselības ministrijā: darbiniekiem izmaksāto atlīdzību kopējā summa no 1,4 miljoniem latu pērn kāpusi līdz 2,1 miljonam šogad, ziņo laikraksts, gan norādot, ka šajā ministrijā pagājušajā gadā bijusi zema izdevumu bāze.

Ministrijas pārstāve laikrakstam izdevumu pieaugumu pamatojusi ar to, ka bijis nepieciešams apgūt Eiropas Savienības (ES) palīdzības fondu naudu. Finanšu ministrijas pakļautībā esošās Centrālās finanšu un līgumu aģentūras sniegums līdzekļu piesaistīšanā medicīnas nozarē 2004. - 2006. gadā neesot bijis apmierinošs, tāpēc Veselības ministrija šo uzdevumu veikšanai izveidojusi pati savu struktūrvienību: par ES naudas piesaisti atbildīgo darbinieku skaits pieaudzis no trijiem līdz 16, ministrija sarūpējusi visas nepieciešamās izziņas, taču tagad vairs nav naudas, ko piesaistīt, jo valsts budžetā nav paredzēts ES fondu apguvei nepieciešamais līdzfinansējums.

Arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kā arī Finanšu ministrija (FM) laikrakstam izdevumu kāpumu skaidrojusi ar ES fondu apguvi. Pēdējā esot sākusi uzturēt pati savu pārstāvi Briselē, lai varētu revidēt palīdzības fondu līdzekļu izlietojumu. Kā otru iemeslu algu kāpumam FM minējusi nepieciešamību paturēt vērtīgākos darbiniekus, kuriem piedāvāti amati starptautiskās auditorfirmās.

Iekšlietu ministrija (IeM) pagājušajā gadā izveidojusi vairākas jaunas un paplašinājusi jau esošās struktūrvienības, jo, kā laikrakstam skaidrojusi ministrijas Preses centra vadītāja Laura Karnīte, IeM bijusi viena no mazākajām ministrijām, - tajā strādājuši vien 160 cilvēki - taču tai jāuzrauga un jākoordinē vislielāko padotības iestāžu apjomu darbinieku skaita ziņā - IeM sistēmā kopumā strādā aptuveni 20 000 cilvēku.

Savukārt Zemkopības ministrija atalgojumu palielinājusi darbinieku augstās kvalifikācijas dēļ, vēsta laikraksts: ierēdņu kvalifikācijas pakāpju paaugstināšana palielinājusi izdevumus viņu algošanai kopumā par 673 000, bet pabalstiem papildus iztērēti 112 000 latu.
Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form