Latviešu folkloras pētnieki aicina piedalīties aptaujā par Auseklīti un Baltijas ceļu
Foto: Publicitātes foto

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, Latviešu folkloras krātuves pētnieki aizsāk Atmodas laika atmiņu dokumentēšanu, sevišķu vietu atvēlot vizuālajiem simboliem un aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā, portālu "Delfi" informēja Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvē (LFK).

Kā norāda pētnieki, tad aptaujas mērķis ir noskaidrot Auseklīša kā simbola nozīmi personiskajā pieredzē un atmiņās, ņemot vērā, ka tā izplatībā svarīga loma bija tieši individuālajam radošumam un izdomai.

"Trešā Atmoda Latvijā, tāpat kā neatkarības atjaunošana citās Baltijas valstīs, bija nevardarbīga pretošanās kustība, tādēļ simboliem un simboliskām darbībām, piemēram, Baltijas ceļam, bija jo īpaši nozīmīga loma," pauž pētniece Digne Ūdre. "Līdzās sarkanbaltsarkanajam karogam, Auseklītis (regulāra astoņstaru zvaigzne) bija redzamākais no vizuālajiem simboliem, kas iemantoja popularitāti gan Atmodas līderu, gan sabiedrības vidū."

Auseklīša plašais lietojums, LFK pētniekuprāt, saistīts ar ornamenta izplatību tautas mākslā un Auseklīša kā mitoloģiska tēla atpazīstamību. Auseklītis dažādos veidolos kļuva par latviskās identitātes apzīmētāju un vizuālās pašidentificēšanās zīmi.

Pētnieki aicina saglabāt savu liecību par Atmodas laiku, atbildot uz sešiem jautājumiem. Atbildes uz šo aptauju tiks glabātas Latviešu folkloras krātuvē un taps izmantotas turpmākiem pētījumiem. Aptauju var aizpildīt šeit.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Baltijas ceļš Latvijas Universitāte
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form