Latvijā pieminēs 25.marta deportāciju upurus
Foto: LETA

Pieminot 1949.gada 25.marta deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, daudzviet Latvijā otrdien plānoti vairāki pasākumi. Tāpat šai dienā pie ēkām paceļami valsts karogi sēru noformējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku - ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

Rīgā 25.martā piemiņas pasākumi sāksies plkst.11 ar piemiņas brīdi pie Šķirotavas stacijas, kuru vadīs Latgales priekšpilsētas politiski represēto biedrības priekšsēdētājs Andrejs Pūriņš. Plkst.12.30 piemiņas brīdis notiks arī pie Latvijas Okupācijas muzeja, bet pēc tā sekos tradicionālais gājiens uz Brīvības pieminekli, kur plkst. 13 būs svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija.

Vakarā, plkst.18, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde" notiks piemiņas vakars kokļu skaņās, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas solists Dainis Skutelis, koklētāju ansamblis "Kokļu klubs". Pasākumu vadīs aktieris Rihards Lepers.

Plkst. 19 piemiņas koncerts būs Rīgas Domā, kurā Johana Sebastiana Baha "Sv. Marka pasiju" izpildīs profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", Rīgas kamerkoris "Ave Sol", kā arī solisti. Koncerta diriģents Andris Veismanis. Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus iespēja saņemt Rīgas Doma kasē. Šajā pašā laikā koncerts "Mana tautas dvēsele" notiks E. Smiļģa muzejā, kur muzicēs vīru koris "Tēvzeme" un aktieris Kaspars Pūce lasīs fragmentus no savas grāmatas "Pūcesbērna patiesie piedzīvojumi Padomijā.

Valmierā plkst.15 pie Valmieras dzelzceļa stacijas notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis.

Jūrmalā, Slokā, plkst. 17 paredzēts Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts, kas plānots pie pieminekļa nepatiesi represētajiem, bet plkst. 16 Mākslinieku namā paredzēts Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts pasākums.

Kandavas novadā plkst. 13 plānots represēto piemiņai veltīts atceres brīdis pie piemiņas akmens Zantē, plkst. 14 Vānē pie piemiņas akmens plānots atceres brīdis, kas veltīts komunistiskā genocīda upuriem, plkst. 14.30 paredzēts Kandavas novada represēto piemiņas pasākums un ziedu nolikšana Kandavas stacijā, kā arī plkst. 15 pie piemiņas akmens Kandavā paredzēts atceres brīdis.

Kocēnu novadā 25.martā plkst. 13 Dikļu kapos pie Baltā krusta norisināsies politiski represēto piemiņas dienai veltīts atceres brīdis, plkst. 15 Pie Vaidavas internātpamatskolas notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums, plkst. 16.30 Mujānos pie piemiņas akmens notiks politiski represēto piemiņas dienai veltīts atceres brīdis, bet plkst. 17 Kocēnu kultūras namā, latviešu tautas likteņbrīdi pieminot un atceroties, „No tevis, Latvija, ir manī pārāk daudz...". Pasākumā - vēstures stunda "Mazā koferīša stāsts" ar Kocēnu pamatskolas skolēnu dalību, atmiņu stāsti un vēsturiskas noskaņas, kā arī Dikļu pūtēju orķestra uzstāšanās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ave Sol (koris) Latgale Latvijas Nacionālā opera Padomju Savienība Rīga Rihards Lepers Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form