Latvija un Igaunija apsver kopīgu diplomātisko pārstāvniecību izveidi
Foto: DELFI

Latvija un Igaunija apsver iespējas kopīgu diplomātisko pārstāvniecību izveidē, informēja Ārlietu ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) trešdien oficiālās vizītes laikā Igaunijā tikās ar savu kolēģi Urmasu Paetu, pārrunājot valstu sadarbības iespējas divpusējā un reģionālajā līmenī.

Ārlietu ministri sarunas gaitā pauda gandarījumu par kopīgu telpu nomāšanu Latvijas un Igaunijas pārstāvniecībām Kairā. Šis ir pirmais tāda veida projekts Baltijas valstu starpā, kam, iespējams, varētu sekot arī citi.

Riekstiņš un Paets pārrunāja sadarbības iespējas konsulārajos jautājumos un Šengenas vīzu izsniegšanā. Riekstiņš pieņēma Igaunijas puses piedāvājumu pārstāvēt Latviju Šengenas vīzu izsniegšanā Sofijā, kur Latvijai nav savas pārstāvniecības.

Izvērtējot pilnu starpvalstu divpusējo attiecību spektru, ministri atzinīgi novērtēja Latvijas un Igaunijas attiecību attīstību, iezīmējot attīstāmās jomas.

Riekstiņš un Paets bija vienisprātis, ka nākotnes skatījumā nozīmīgs ir pašlaik izstrādājamais Sadarbības ziņojums, kas uzskatāms par ceļa karti Latvijas un Igaunijas sadarbības veicināšanai konkrētās tautsaimniecības nozarēs, ietverot arī kultūru un izglītību, ko izstrādāt ir uzdevuši Latvijas un Igaunijas premjeri.

Sarunas laikā īpaša uzmanība tika veltīta Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības perspektīvas izvērtējumam, kas ir viena no Latvijas Baltijas Ministru padomes prezidentūras 2010.gadā prioritātēm. Riekstiņš nāca klajā ar priekšlikumu izvērtēt reģionālos formātus, lai palielinātu reģionālās sadarbības efektivitāti, kā arī lai pilnveidotu sadarbību.

Ministri pārrunāja arī Eiropas Savienības aktuālos jautājumus, īpašu uzmanību veltot Eiropas Ārējās darbības dienesta veidošanai un Lisabonas Līguma ieviešanai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form