Latvijas Aizsardzības ministrija asi kritizē itāliešu žurnālista publikāciju par Jaunsardzi
Foto: LETA

Aizsardzības ministrija (AM) paziņojumā medijiem par tendenciozitāti asi kritizē itāliešu žurnālista materiālu, kas publicēts Nīderlandes ziņu portālā "The Correspondent".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrija apgalvo, ka no žurnālista Tomaso Klavarino mājas lapas pārpublicēta nepatiesa, Baltijas valstu jaunsargus tendenciozi nomelnojoša informācija, mēģinot graut Jaunsardzes prestižu un caur bērniem īstenot informācijas operācijas, starptautiski diskreditējot Baltijas valstu tēlu.

Rakstā Klavarino stāsta, ka bērni Baltijas valstīs smagās mugursomās, formastērpos ar ieročiem rokās tiek apzināti un intensīvi gatavoti karadarbībai ar Krieviju, salīdzinot Jaunsardzi ar nacionālistiski noskaņotu paramilitāru grupējumu, kura aktivitātes strauji pieaugušas pēc Kanādas vadītās NATO kaujas grupas izvietošanas Latvijā.

"Ir ciniski un nepieņemami izmantot bērnus informācijas operācijām. Tāpēc aicinu sabiedrību kritiski izvērtēt šāda rakstura informāciju un nekļūt par nomelnošanas kampaņas atbalstītājiem, izplatot nepārbaudītu un nepatiesu informāciju no apšaubāmiem avotiem," paziņojumā saka Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Ministrija apstiprina, ka žurnālists tika uzņemts Jaunsardzes un informācijas centra organizētajā nometnē Kurzemē. AM apgalvo, ka Lietuvā un Igaunijā Klavarino aicinājis bērnus speciāli viņam pozēt ar ieročiem rokās un Igaunijā paudis neapmierinātību, jo konkrētajā nodarbībā, kas saistīta ar pirmās palīdzības sniegšanu, bērniem ieroču nav bijis.

AM atgādina, ka Jaunsardze izveidota pirms 25 gadiem - vēl labu laiku pirms Latvijas iestāšanās NATO un Eiropas Savienībā. Līdz ar Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 23. augustā tika pieņemts likums "Par Latvijas Republikas Zemessardzi". Zemessardzes paspārnē 1992. gadā tika izveidota Zemessardzes jaunatnes organizācija – Jaunsardze. Gadu gaitā tā izveidojusies par lielāko jaunatnes kustību Latvijā, apvienojot vairāk nekā 8000 zēnu un meiteņu vecumā no 10 līdz 21 gadam. Turklāt ieroču pielietošana Jaunsardzes organizētajās nometnēs notiek atbilstoši Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumam, ar kuru noteikts treniņšaušanas, mācību šaušanas vai šaušanas sporta sacensību dalībnieku minimālais vecums, uzsver ministrija.

Žurnālists rakstā maldinoši informē, ka Jaunsardzei līdzīgas kustības ir tikai Baltijas valstīs. AM skaidro, ka līdzīgas jaunatnes kustības ir ne tikai Baltijas valstīs, bet arī citās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, Kanādā, Austrālijā. Baltijas valstu jaunsardzes sadarbības projektos aktīvi iesaistās arī Polijas Aizsardzības ministrija. Latvijas jaunsargi regulāri pārstāv Latvijas tēlu starptautiskos pasākumos, piemēram, jau vairāk nekā 10 gadus labākie jaunsargi piedalās starptautiskajās jauniešu sacensībās Zviedrijas Zemessardzes "Hemvarnet" mācību centrā Vellingē. Ņemot vērā ilggadēju pieredzi, Jaunsardzes un informācijas centru regulāri pieredzes apmaiņā apmeklē kolēģi no citām valstīm, piemēram, 2013. un 2014. gadā Latvijā regulāri viesojās Kosovas Aizsardzības ministrijas pārstāvji, lai gūtu pieredzi kā izveidot līdzīgu jauniešu kustību Kosovā.

AM publikāciju sauc par, klasisku provokāciju un informācijas operāciju, kurā žurnālists manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, turklāt izmantojot bērna tēlu, mēģina ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. "Tāpēc aicinām Latvijas sabiedrību kritiski attiekties pret populistiskiem centieniem īstenot Latvijas un Baltijas valstu informatīvajā telpā informācijas operācijas," teikts paziņojumā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija Nīderlande Zemessardze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form