Latvijas iestādēm piegādātie Covid-19 antigēnu testi atbilst prasībām, uzsver AM
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas iestādēm, tostarp skolām, paredzētie testi, kurus iegādājās Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs (VALIC), atbilst Veselības ministrijas (VM) sagatavotās tehniskās specifikācijas prasībām un ir reģistrēti Zāļu valsts aģentūrā (ZVA), apliecināja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Centrs līdz šim ir iegādājies antigēna testus "Singclean IVD Covid-19 test kit" un "SARS-CoV-2 antigen rapid test". Testu ražotāji ir Ķīnas uzņēmumi "Hangzhou Singclean Medical Products Co., Ltd." un "Hangzhou Alltest Biotech Co Ltd".

AM ar plašākiem jautājumiem par tehniskajā specifikācijā noteiktajām prasībām antigēna testiem aicināja vērsties VM.

Tāpat AM Preses nodaļā apliecināja, ka drīzumā plānots parakstīt jaunu līgumu par vēl vienas testu partijas iegādi atbilstoši iepriekš izsludinātajai iepirkumu procedūrai. Līdz līguma noslēgšanai uzņēmuma nosaukumu ministrijā neatklāja.

Viena no testu piegādātājiem - uzņēmuma "ADDO Defense" - pārstāvji norādīja, ka uzņēmums piegādāja kompānijas "Hangzhou singlean medical products co." ražotos testus "Singclean IVD Covid-19 test kit (Colloidal gold method) One step Coronavirus Antigen Rapid Test Cassette (Nasal Swab)", kas atbilst visām VALIC iepirkuma prasībām.

Uzņēmumā uzsvēra, ka šie testi ir augstu ticamības pakāpi - jūtīgumu 97,99% un specifiskumu 99,71%.

Testi atbilstoši prasībām ir ar CE marķējumu, CE sertifikātu ražotājs ir ieguvis neatkarīgā testēšanas iestādē - Polijas testēšanas un sertifikācijas centrā ar paziņotās iestādes numuru 1434.

"Šis ir viens no labākajiem Eiropas Savienības testēšanas centriem, kur strādā ar lielu atbildību un neatkarīgi no ražotājiem. Ja šajā centrā būtu kaut mazākās nobīdes no normām, tad minētajiem testiem netiktu izsniegts CE1434 sertifikāts," uzsvēra uzņēmumā.

Tāpat tajā norādīja, ka testi ir iekļauti Eiropas Komisijas Covid-19 "in vitro" diagnostikas ierīču un testēšanas metožu datubāzē. Testu augsto ticamību apliecinot arī to iekļaušana Vācijas Federālajā zāļu un medicīnas ierīču institūta sarakstā.

Ražotājs "Hangzhou singlean medical products co." ir sniedzis apliecinājumu, ka testi spēj konstatēt dažādus Covid-19 paveidus, tostarp omikrona paveidu. Ražotājs arī apliecinājis, ka Paula Ērliha Institūtam, kas ir Vācijas galvenā federālā vakcinācijas un biomedicīnas institūcija, "ADDO Defense" piegādātos testus ir iesniedzis uz testēšanu, bet oficiāla atzinuma par rezultātiem vēl nav.

Testu ražotājs uzņēmumam "ADDO Defense" ir apliecinājis, ka Vācijā Paula Ērliha institūts šobrīd tikai plāno sākt konkrēto testu efektivitātes pārbaudi, tāpēc ailītēs pie testu nosaukuma redzama atzīme nulle, kas, pēc uzņēmumā paustā, nekādā gadījumā nav testa efektivitātes rādītājs.

Tāpat testu ražotājs uzņēmumam "ADDO Defense" esot apliecinājis, ka attiecīgie testi joprojām ir pieejami Vācijas tirgū.

Jau ziņots, ka saskaņā ar VALIC noslēgto vienošanos Latvijas iestādēm paredzētos 7,5 miljonus testus piegādāja uzņēmumi "ADDO Defense" un "Brief". "Brief" gan aprēķināts līgumsods 330 182 eiro apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Aizsardzības ministrija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form