‘Latvijas meži’ uzsāk kampaņu ‘Nemēslo mežā!’

Lai risinātu pieaugošo atkritumu problēmu mežos, AS „Latvijas valsts meži” (LVM) pasludina augustu par Tīru mežu mēnesi un uzsāk sociālu kampaņu „Nemēslo mežā!”, informēja uzņēmuma pārstāvis Tomass Kotovičs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā liecina SKDS aptaujas dati, mežos katru gadu atpūšas vismaz 82% Latvijas iedzīvotāju, un atpūtnieku skaits arvien palielinās. Taču vienlaikus saasinās arī mežu piesārņojuma problēma - atpūtai dabā cilvēki aizvien vairāk izmanto vienreiz lietojamos traukus, salvetes, iesaiņojumu, grillus, ko atstāj turpat mežā. Vislielākās raizes vides speciālistiem sagādā pieaugošais plastmasas atkritumu īpatsvars, kas atšķirībā no papīra nesadalās. Pieaugot privātmāju skaitam un būvniecības aktivitātēm, pieaug arī industriālo atkritumu un sadzīves atkritumu izgāšana mežā. Šo atkritumu savākšanai LVM šogad bija jāizlieto trīs reizes vairāk līdzekļu (80 000 latu) nekā pērn. “Mežu piesārņojuma problēma, manuprāt, neslēpjas pašos atkritumos, bet gan cilvēku attieksmē pret apkārtējo vidi,” saka LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks, „kamēr cilvēks nesaprot, ka nav atsūtīts uz Zemes no kosmosa, lai to iekarotu, bet gan ir piedzimis tepat un ir šīs planētas sastāvdaļa, tikmēr velti gaidīt, ka viņš pēc piknika mežā savāks atkritumus. Mēs varam pēc tam rīkot bezgalīgas meža sakopšanas talkas, tomēr svarīgākais un grūtākais uzdevums ir mainīt cilvēku attieksmi. Tas arī ir šīs sociālās kampaņas „Nemēslo mežā!” mērķis.”

Kampaņas ietvaros darbosies īpaši radīts tēls – Cūkmens, kas personificē atkritumu problēmu un mežu piesārņotājus. Viņš dosies tūrē pa Latviju, lai nometnēs un vēlāk arī skolās tiktos ar bērniem, piedalītos dažādos pasākumos un sniegtu intervijas masu medijiem. Turklāt Cūkmens izsludina arī Cūkmena balvas izcīņu. Par balvu varēs cīnīties, iesūtot fotogrāfijas, kurās attēlotas vissušķīgākās un cūcīgākās vietas mežā un pie mežiem - nelegālas izgāztuves, atkritumi atpūtas vietās, kas atstāti pēc piknikiem un pasākumiem brīvā dabā. Balvu konkursa noslēgumā piešķirs pats Cūkmens - tā būs īpaša atzinības zīme, ko Cūkmens izgatavojis īpaši šim konkursam. Uzvarētājs saņems arī ģimenes piknika piederumu komplektu no LVM.

Fotogrāfijas konkursam lūdzam sūtīt uz e-pastu: cukmens@lvm.lv vai arī pa pastu: "Nemēslo mežā!", Kristapa 30, Rīga, LV-1046.
Ikvienu vietu, ko kampaņas ietvaros būs pieteikuši Latvijas iedzīvotāji, sakops „L&T Hoetika ātrās reaģēšanas vienība”.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form