Latvijas populārākie mūziķi un TV mākslinieki uzstāsies labdarības koncertos, kas notiks sabiedrības integrācijas nedēļas ietvaros. Tā veltīta cilvēku ar garīgas attīstības traucējumiem atbalstam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ķīpsalas hallē 13. un 14. novembrī notiks divi labdarības koncerti. Visi mākslinieki šajā akcijā piedalās bez samaksas.

13. novembrī, plkst. 19:00 Ķīpsalas hallē notiks labdarības rokkoncerts. Tajā uzstāsies: Rīgas Doma zēnu koris; Latvijas Nacionālās Operas mākslinieki Kristīne Zadovska un Dita Kalniņa; Igo; Ainārs Mielavs; Linda Leen; Marija Naumova; Agnese; Lauris Reiniks; Ozols; Olga Rajecka; Tumsa; Autobuss debesīs; Labvēlīgais tips; The Mundane; Tranzīts; Forte;; Džoni Salamander; Deju grupa Dzirnas; Linga.

Pasākumu vadīs televīzijas zvaigznes: Ija Circene; Realitātes šova “Sapņu sala” varoņi; Viesturs Dūle; Dagmāra Legante; Valters Krauze; Jana Duļevska.

14. novembrī, plkst 19:00, Ķīpsalas hallē notiks labdarības šlāgerkoncerts. Tajā uzstāsies: Margarita Vilcāne; Harijs Spanovskis un Jānis Paukštello; Ance Krauze un Normunds Rutulis; Jānis Jarāns; Dainis Porgants; Baiba Sipeniece; Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš; Los Amigos; Roberts Gobziņš; Ēriks Gruzniņš; Fandango; Pits Andersons; Jukebox.

Līdzekļi no rokkoncerta un šlāgerkoncerta ieejas biļetēm tiks veltīti S/O Latgales priekšpilsētas “Rūpju bērns” grupu dzīvokļu mājas cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem labiekārtošanai.

Biļetes cena – Ls 2.00.

Jau ziņots, ka integrācijas nedēļas ietvaros no 11. līdz 17.novembrim notiks arī cilvēku ar garīgas attīstības traucējumiem darbu ceļojoša izstāde “Mēs radām brīnumu...”. Izstādes būs apskatāmas restorānā McDonald`s Basteja bulvārī, tirdzniecības parkā “Alfa un tirdzniecības centrā “Dole”. Izstāžu vietās tiks izvietotas Latvijas Bērnu fonda ziedojumu kastītes un to laikā saziedotie līdzekļi tiks veltīti grupu dzīvokļu cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem labiekārtošanai.

Savukārt 11.novembrī, viesnīcā “Konventa sēta” notiks konference “Sabiedrības attieksme pret cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem”. Konferencē uzstāsies LR Labklājības ministrs Viktors Jaksons, RD Labklājības departamenta sociālās pārvaldes Sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāja Solvita Rudoviča, 8. Saeimas deputāte, prof. Ina Druviete, laikraksta “Rīgas Balss” galvenā redaktore Anita Daukšte, tirgus un socioloģisko pētījumu centra „Latvijas Fakti” direktors, sociologs Aigars Freimanis, RSU humanitāro zinātņu katedra, Ģimenes atbalsta centra psiholoģe, Baiba Purvlīce M. Psych., s/o „Latgales priekšpilsētas „Rūpju bērns”” priekšsēdētāja Biruta Grāve, NVD Pakalpojumu, attīstības un statistikas daļas vadītāja Grieta Tentere, restorānu McDonald`s darbības konsultante Gita Rudoviča, S/O „Saule” Atbalstītā darba aģentūras vadītāja Baiba Vītola, Eva Ikauniece un Ieva Vanaga, Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskola „Attīstība”, Lietuvas organizācijas “Viltis” pārstāvis.

Nedēļas ietvaros - 14. novembrī no 16:00 Ķīpsalas hallē notiks “Rotaļu diena”. Plānots, ka tajā piedalīsies 2500 bērnu un jauniešu pārsvarā ar garīgas attīstības traucējumiem no visas Latvijas. Rotaļu dienā bez samaksas piedalās: Ieva Akurātere un Arnis Miltiņš; animācijas studija Dauka; Leļlu teātris; Latvijas Nacionālā Teātra jaunie aktieri; Ilze Purmaliete un “Latvijas Radio jaunās zvaigznes”; piepūšamās atrakcijas “Jautrais Annels”; “Piektdieņi”; “Ak, kungs”. Rotaļu dienas pasākumi visiem interesentiem ir bez maksas.

Integrācijas nedēļas mērķis ir informēt sabiedrību par cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, skaidrot viņu iespējas un tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, kā arī labdarības pasākumu ietvaros vākt līdzekļus cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem grupu dzīvokļu mājas iekārtošanai.

Integrācijas nedēļu atbalsta: Rīgas dome, Latvijas Televīzija, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autortiesību aģentūra (AKKA-LAA), Video centrs, a/s “Poligrāfijas grupa “Mūkusala””, a/s “Paraugtipogrāfija”, laikraksts “Diena”, radio “SWH”, reklāmas aģentūra “Base Baltic”, viesnīca “Konventa Sēta”, motosportisti Kristers Serģis un Artis Rasmanis.

Projektu sadarbībā ar S/O “Latgales priekšpilsētas “Rūpju bērns”” organizē producentu grupas “Mēmais šovs” un “Outline”, kā arī sabiedrisko attiecību firma “PR Plus”.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form