Latvijas valdība negrasās atteikties no skaidrojošās deklarācijas robežlīgumam ar Krieviju, pret ko iebilst kaimiņvalsts Ārlietu ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā aģentūrai LETA atzina Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Arno Pjatkins, deklarācija skaidro mūsu valsts vēsturi, turklāt ar šo dokumentu Latvija nepaziņo neko tādu, ko Krievija iepriekš nebūtu zinājusi.

Pjatkins norādīja, ka Latvija vēl turpinās konsultācijas ar Krieviju par robežlīguma parakstīšanu.

Jau ziņots, ka šonedēļ valdība nolēma publiskot robežlīgumu ar Krieviju, vienlaikus vienojoties tam pievienot skaidrojošu deklarāciju, kurā uzsver, ka parakstāmais robežlīgums netiek saistīts ar plašāku jautājumu par Latvijas prettiesiskas okupācijas seku likvidāciju.

Latvija arī deklarē, ka robežlīgums neskar, nemazina un neatņem Latvijas valstij un tās pilsoņiem starptautiskajās tiesībās, tai skaitā 1920.gada 11.augusta Latvijas un Krievijas Miera līgumā un atbilstoši starptautiskajām tiesībām Latvijas valststiesībās noteiktās tiesības un tiesiskās prasības. Tāpat Latvija deklarācijā pauž, ka robežlīguma vienīgais mērķis ir dokumentēt to robežlīniju, kas tehniski aprakstīta un funkcionē kopš 1990./1991.gada.

Krievijas Ārlietu ministrija šodien devusi mājienu, ka var neparakstīt robežlīgumu ar Latviju, ja tam tiks pievienota Latvijas sagatavotā deklarācija. Krievija uzskata, ka ar šādu deklarāciju robežlīgums zaudē jebkādu jēgu. "Latvijas Ārlietu ministrijas vadītāja 26.aprīlī publiskotais deklarācijas teksts nozīmē teritoriālu pretenziju izvirzīšanu Krievijai, kas līgumam par robežu starp divām valstīm laupa tā objektu un mērķi," norādījušas Krievijas amatpersonas.

"Dokumenta parakstīšana par valsts robežu ar Rīgas izvirzītajiem vienpusējiem priekšnoteikumiem zaudē jebkādu jēgu," uzsver Krievijas Ārlietu ministrija. "Krievija būs gatava parakstīt šo līgumu, tiklīdz Latvijas puse atteiksies no savas nepieņemamās deklarācijas."

Latvijas Ārlietu ministrija šīs nedēļas sākumā no Krievijas bija saņēmusi aicinājumu robežlīgumu starp abām valstīm parakstīt 10.maijā Maskavā. Valdība šo uzdevumu uzticējusi ārlietu ministram Artim Pabrikam (TP).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form