Laulībām varēs pieteikties arī elektroniski
Foto: DELFI

Laulību pieteikumu varēs iesniegt arī elektroniski, tādējādi atvieglojot un vienkāršojot iesniegumu iesniegšanas kārtību, paredz valdībā atbalstītais informatīvais ziņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laulības noslēgšanas iesniegumu, kurš parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, varēs iesniegt Latvijas Republikas pilsoņi vai Latvijas Republikas nepilsoņi, to nosūtot uz dzimtsarakstu nodaļas, kurā vēlas noslēgt laulību, elektronisko adresi.

Tādējādi personām būs iespēja iesniegumu iesniegt uzreiz izvēlētajā dzimtsarakstu nodaļā, portālam "Delfi" skaidroja Tieslietu ministrijā (TM).

Ja viena no personām vai abas personas, kuras vēlēsies noslēgt laulību Latvijā, būs ārvalsts pilsoņi, iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā elektroniski iesniegt nevarēs. Šīm personām iesniedzami papildu dokumenti, kuru saturs un autentiskums ir pārbaudāms tikai klātienē, uzrādot to oriģinālus, klāsta ministrijā.

Paredzēts, ka dzimtsarakstu nodaļa nosūtīs iesniedzējam paziņojumu par iesnieguma saņemšanu uz elektronisko pasta adresi, papildus informējot par nepieciešamību samaksāt valsts nodevu par laulības reģistrāciju.

Pēc valsts nodevas nomaksas dzimtsarakstu nodaļa ar personām vienosies par laulības noslēgšanas datumu un laiku.

Pašlaik personām, kuras vēlas noslēgt laulību, personīgi jāierodas dzimtsarakstu nodaļā un jāiesniedz abu parakstīts iesniegums.

Iespēja iesniegumu par laulības noslēgšanu iesniegt arī elektroniski darbojas dažādās Eiropas valstīs, piemēram, Nīderlandē un Portugālē. Latvija būs pirmā no Baltijas valstīm, kas ieviesīs šādu regulējumu, skaidro TM.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā ne vēlāk kā 2018. gada otrajā pusē.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form