Levits: mums vienmēr jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti, tautu un demokrātiju
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Mums vienmēr jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti, tautu un demokrātiju, sestdien uzrunā Jūras spēku Patruļkuģu eskadras karoga svinīgās pasniegšanas ceremonijā Liepājā teica Valsts prezidents Egils Levits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prezidents norādīja, ka tagad, kad Ukraina varonīgi cīnās par neatkarību, par savu valsti, kad pasaule redz krievu iebrucēju kara noziegumus, ir jāapzinās, ka vienmēr ir jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti, savu tautu un savu demokrātiju.

"Mēs - visa Latvijas tauta - esam pārliecināti, ka Nacionālie bruņotie spēki, tai skaitā Patruļkuģu eskadra ir šim uzdevumam gatava," teica Levits.

Patruļkuģu eskadras pirmsākumi ir rodami jau 1999. gada Krasta apsardzes kuģu flotilē, no kuras 2004.gadā tika izveidota Patruļkuģu eskadra.

Patruļkuģu eskadras galvenie uzdevumi ir cilvēku meklēšana un glābšana jūrā. Eskadra nodrošina kuģošanas drošību Latvijas jurisdikcijai pakļautajos ūdeņos.

Patruļkuģu eskadras karoga pasniegšanas ceremonija bija Jūras spēku atjaunošanas 30.gadadienas svinību pirmais pasākums.

Svinīgie pasākumi turpināsies arī svētdien, 10. aprīlī, kad no plkst.10 līdz 15 Liepājas iedzīvotājiem un viesiem Liepājas ostas 84. un 76. piestātnē būs iespēja apskatīt Latvijas un atsevišķus ārvalstu kara kuģus.

Pirmdien, 11. aprīlī plkst. 8 Liepājā notiks Jūras spēku un ārvalstu karavīru svinīgā stāšanās, savukārt plkst. 9.15 norisināsies svinīgais gājiens no Liepājas ostas 84. piestātnes uz Svētās Annas baznīcu, kur notiks svētbrīdis. Pasākuma noslēgumā Liepājā, Čakstes laukumā plkst.19 Jūras spēku orķestris sniegs koncertu Liepājas iedzīvotājiem un viesiem.

No 10. aprīļa līdz 9. maijam Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs iespēja apskatīt Jūras spēku izveidoto vēsturisko ekspozīciju "Jūras spēkiem 30".

Latvijas Jūras spēkus sāka veidot 1992. gadā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1992. gada 11. aprīlī notika svinīgā karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes karakuģa "Sams". Šis datums tiek uzskatīts par Latvijas Jūras spēku atdzimšanas dienu. Kopš 1992. gada 20. maija panākta regulāra valsts jūras robežas kontrole, ko iesākumā veica trīs kuģi, laika gaitā to skaits ir palielinājies.

Tags

Egils Levits Liepāja Liepājas osta Nacionālie bruņotie spēki Ukraina Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form