Levits un Straume slavē jauno partiju finansēšanas modeli
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Pirmdien, 30. novembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jēkabu Straumi, lai pārrunātu politisko partiju finansēšanas modeļa darbību. Tika apspriesti principiāli jautājumi, kas saistīti ar līdzšinējiem ziedojumiem partijām, pārkāpjot likuma noteikumus, portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Levits pauda atzinību KNAB darbam. Viņš uzsvēra, ka likuma apiešana nav pieļaujama, tā ir administratīvi vai krimināli sodāma saskaņā ar likumu.

Valsts prezidents atzinīgi vērtēja KNAB darbu jaunā finansēšanas modeļa skaidrošanā gan sabiedrībai, gan partijām.

Gan Valsts prezidents, gan KNAB priekšnieks atzina, ka jaunais finansējuma modelis ir uzlabojis partiju darbības kultūru, ievērojami samazinot to līdzšinējo atkarību no bagātiem ziedojumiem, kas tādā veidā ieguva slēptu, sabiedrībai neredzamu ietekmi uz politiku.

Jaunais modelis, kas atbilst demokrātiskas valsts iekārtas prasībām un pielīdzina Latvijas sistēmu citu Eiropas valstu modelim, vienlaikus ar KNAB aktīvo darbību, atklājot nelikumības, ievirza partiju darbību demokrātijai atbilstošā gultnē.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi, kā uzlabot jaunā modeļa darbību praksē un veicināt KNAB un citu tiesībsargājošo iestāžu darbības efektivitāti, it sevišķi likuma piemērošanas jomā.

Jautājumi par partiju finansēšanu aktualizējas pēc tam, kad bijušais partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis publiski vainoja savu bijušo partiju darbībās, kas traktējamas kā nelegāla partijas finansēšana.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Egils Levits KNAB Partija "Latvijas attīstībai" Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form