Labklājības ministrijas budžets nākamgad, salīdzinot ar šā gada budžetu, pieaugs par aptuveni 8,8 miljoniem latu veidojot kopējos izdevumus 202 299 088 latu apmērā Galvenais izdevumu palielinājums labklājības nozarē ir balstīts uz Ministru kabineta lēmumiem, piešķirot finansējumu minimālās darba algas paaugstināšanai no 160 latiem uz 180 latiem, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta invalīdam kopš bērnības apmēra palielināšanai no 50 latiem mēnesī līdz 75 latiem mēnesī no 2009.gada 1. janvāra, piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēra palielinājumu no 50 līdz 75 latiem nodrošināšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
 

Finansējuma palielinājums ir plānots arī Eiropas Savienības fondu projektu finansēšanai. Kopumā jāatzīmē, ka veicot izdevumu samazinājumu nav slēgta neviena no labklājības nozares programmām.

 

Ministrija atlīdzībām plāno tērēt 2,59 miljonus latu, kas ir mazāk nekā šogad. Ministrijā izdevumi atlīdzībai samazināti par 43 615 latiem (izdevumi atalgojumam 35 148 lati), attiecīgi samazinot arī sešas štata vietas.

image

 

Eiropas Savienības fondu īstenošanas nodrošināšanai un uzraudzībai Labklājības ministrijai finansējums 2009.gadā plānots 604 034 apmērā, kas ir par 83 690 latiem  vairāk nekā šogad. Programmas mērķis ir atbalstīt Labklājības ministrijas pārzinā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu un apakšaktivitāšu īstenošanas vadību un uzraudzību, nodrošinot plānoto rezultātu un pieejamo finanšu līdzekļu savlaicīgu un efektīvu apguvi Valsts atbalstam sociālajai apdrošināšanai plāno atvēlēt 16,4 miljoni, kas ir par aptuveni 667 310 latu vairāk, nekā šogad.

 

Savukārt sociālajiem pakalpojumiem finansējums samazināsies par 2,9 miljoniem latu un būs 39,38 miljoni latu. Šajā jomā izdevumi samazinājums, jo šogad bez pamatfukcijām tika īstenoti vienreizēji pasākumi, kā piemēram, 1,5 miljoni latu tika piešķirti sociālās aprūpes centra "Iļģi" renovācijai pēc ugunsgrēka, sociālās aprūpes centra  Gudenieki" bijušā bērnudārza telpu renovācijai, sociālās aprūpes centru ugunsdrošībai. Tāpat nākamgad plānots samazināt subsīdijas un dotācijas, kas šogad tika piešķirts kā vienreizējs pasākums rindas pēc tehniskajiem palīglīdzekļiem samazināšanai. LM norāda, ka līdz ar to 2009.gadā pakalpojumus varēs saņemt negaidot gadu rindā.

 

Darba tirgus attīstībai nākamgad paredzēts tērēt 30 miljonus latu, kas par aptuveni vienu miljonu latu vairāk, nekā šogad. Par aptuveni 800 000 latu plānots samazināt subsīdijas un dotācijas

nodarbinātības pasākumiem.

 

Valsts sociālajiem pabalstiem nākamgad plānots atvēlēt 108,5 miljonus latu,  kas ir par aptuveni 9,4 miljoniem latu vairāk, nekā šogad. Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta invalīdam kopš bērnības apmēra palielināšanai no 50 latiem mēnesī līdz 75 latiem mēnesī no 2009.gada 1. janvāra - 3 136 200 Ls. Sociālo pabalstu vidējā apmēra un saņēmēju skaita pieaugums- 4 010 000 lati. Piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēra palielinājumu no 50 līdz 75 latiem nodrošināšanai – 2 290 200 lati.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form