Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina valdību aktīvāk domāt par to, kā valstij veicināt Eiropas Savienības fondu apguvi, jo līdz 2013.gadam ir jāapgūst 4,53 miljardi eiro (3,18 miljardi latu), taču uz 30.septembri izmaksāti ir 6,2% no kopējā finansējuma, bet līgumi noslēgti par gandrīz miljardu latu, kas ir 30,34% no kopējā apgūstamā finansējuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā par nepieciešamo finansējumu nākamā gada budžetā, kas paredzēts tieši ES fondu projektiem, kas vēl ir plānošanas, izstrādes vai vērtēšanas stadijā valdības līmenī vēl nav izlemts, tad LOSP aicina pieņemt racionālu lēmumu, lai viss iespējamais finansējums tiktu apgūts. Citu iespēju, kā Latvijai piesaistīt finansējumu un sildīt Latvijas ekonomiku tādos apjomos, pašreiz nav, uzskata LOSP.

Piesaistot ES fondu līdzekļus, Latvija varētu naudu ieguldīt aktivitātēs, kuru realizācijai nebūtu jāiegulda valsts nauda, kuru labāk būtu novirzīt, piemēram, sociālo garantiju fonda palielināšanai. Kaut arī uzņēmēji ir pieprasījuši ES fondu apguves fondu reformu, tomēr liela daļa Eiropas naudas netiek apgūta, jo sistēma joprojām ir sarežģīta, neefektīva un nerealizējama, kaut arī Latvijā fonda līdzekļu apguvi administrē 21 valsts iestāde ar 700 cilvēku komandu, tomēr joprojām lēmumu pieņemšana un fondu apguve notiek gausi, norāda lauksaimnieki.

Šī situācija smagi ietekmē ne tikai pilsētās dzīvojošos, bet arī lauku pilsonisko sabiedrību, kuras intereses sociālo jautājumu aspektā bieži vien netiek respektētas, tāpēc valdībai jādomā saprātīgi, apsverot visus ieguvumus un zaudējumus, jo zaudējumu rezultātā lielākie cietēji kārtējo reizi būs valsts iedzīvotāji.

LOSP valdes priekšsēdētājs Armands Krauze pauž, ka " lai gan Latvija ir tik lielā ekonomiskā krīzē, tomēr valstij ir jādomā, kā optimizēt savus resursus un piesaistīt Latvijai finansējumu, kuru piedāvā Eiropas Savienība. Tāpēc LOSP aicina valdību paātrināt līdzekļu apguvi no ES struktūrfondiem, ļaujot īstenot projektus ar izdevīgiem nosacījumiem, tādējādi iepludinot ES fondu sniegtos finanšu resursus Latvijas ekonomikā. "

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form