Foto: Kadrs no video
"Skaidrs, bet diemžēl ne inovatīvs skatījums uz to, kā attīstīt pašmāju ražojumu un pakalpojumu eksportu un kāpināt Latvijas uzņēmumu konkurētspēju starptautiskajā tirgū, ir tikai diviem no sešiem Latvijas vadošajiem politiskajiem spēkiem, kuri šodien, uzņēmēju – politiķu diskusijā mērojās spēkiem," pēc pasākuma atzina vairāki Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) eksperti - eksportējoši uzņēmēji.

"Pilnīgākais redzējums par eksporta atbalsta instrumentiem, iespējamām izmaiņām tajos, "ārlietu dienesta" darbu eksportspējas celšanai un importu aizstājošo ražošanu, ar pārliecinošu stāstu par to, kā to izdarīt, ir tikai partijām, kas jau strādājušas vai vēl atrodas valdībā - "Par Labu Latviju" un "Vienotība,"" diskusijas noslēgumā atzina LTRK Padomes loceklis, LTRK Eksporta padomes vadītājs Normunds Bergs, kas sarunā ar politiķiem pārstāvēja LTRK biedru viedokli.

"Saistībā ar priekšlikumiem birokrātiskā sloga mazināšanai eksportētājiem politiķi ir "ieciklējušies" uz ES fondu atbalsta instrumentu vienkāršošanu, pilnībā ignorējot eksportētājiem dzīvi vissarežģošāko jautājumu – visdažādāko izziņu un apliecinājumu pārnēsāšanu no vienas uz citu valsts iestādi," diskusijā uzsvēra otrs LTRK izvirzītais eksporta un starptautiskās konkurētspējas jautājumu eksperts, SIA "Silvanols" valdes loceklis Kaspars Ivanovs, uzsverot, ka šo problēmu atrisinātu datu apmaiņa pašu valsts pārvaldes iestāžu starpā.

Eksporta konsultāciju uzņēmuma SIA "Gateway Baltic" valdes priekšsēdētāja Inese Andersone atzina: "No politiķiem diskusijā cerēju dzirdēt inovatīvus priekšlikumus Latvijas eksportspējas celšanai, diemžēl, nekā – neradās sajūta, ka partijas ir sagatavojušas mājasdarbu, un ir īpaši padomāts, kā stimulēt arī valsts budžeta ieņēmumus, kas rastos no arvien jauniem un spēcīgākiem uzņēmumiem – Latvijas eksporta-tīģeriem"

LTRK, Biznesa augstskolas Turība un portāla Delfi DELFI.TV rīkotā uzņēmēju – politiķu diskusiju cikla "BIZNESS pēc vēlēšanām. KĀDS?" otrajā sarunā "EKSPORTS & KONKURĒTSPĒJA pēc vēlēšanām. ?" Politisko partiju apvienību "Saskaņas centrs" pārstāvēja Nikita Ņikiforovs, Nacionālo apvienību "Visu Latvijai – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" – Janss Zvirgzdgrauds, Partiju apvienību "Par Labu Latviju" Māris Riekstiņš, "Vienotību" – Artis Kampars, "PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" Juris Sokolovskis un Zaļo un Zemnieku savienību – Dmitrijs Smirnovs.

Nākamā diskusiju cikla "BIZNESS pēc vēlēšanām. KĀDS?" saruna par ES fondiem noritēs jau ceturtdien, 9.septembrī. Uzņēmēji ar politiķiem diskutēs par struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem gan šajā, 2007.-2013.gadu plānošanas periodā, gan jaunajā – 2014.-2021.gadu periodā.

14.septembrī diskusiju ciklu turpinās saruna par inovāciju un izglītības jautājumiem, savukārt 16.septembrī - enerģētikas politiku. Diskusiju cikls 22.septembrī tiks noslēgts ar sarunu par Latvijas nacionālajām interesēm, strukturālajām reformām un valsts budžeta konsolidāciju, valsts komercdarbību un tiesiskas valsts principiem. 22.septembra diskusijā par valsts attīstību un biznesa lomu tajā politiķu pusē - partiju premjerministru amata kandidāti vai partiju priekšsēdētāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!