Maija brīvdienām atvērti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku 16 centros visā Latvijā
Foto: DELFI

No 1. līdz 4. maijam 16 liela mēroga vakcinācijas centros tiks vakcinēti prioritāro grupu iedzīvotāji, kuri iepriekš būs izvēlējušies sev ērtāko laiku un vietu šajos centros caur vietni "manavakcina.lv", kur kopā iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijā norādīja, ka vakcinācija notiks ar "Pfizer-BioNTech" un "Moderna" vakcīnām. Tie iedzīvotāji, kuri iepriekš ērtību dēļ pieteikušies vakcinācijai pa tālruni 8989, tiek aicināti zvanīt pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrēto vakcinācijas vietu un konkrētu laiku, atzīmēja VM.

Lai izmantotu iespēju vakcinēties lielajos centros, iepriekš jāreģistrējas vietnē "manavakcina.lv", un iedzīvotājiem, kuri ir atvērtajās prioritārajās grupās un atbildīgās ministrijas vai iestādes jau ir iesniegušas informāciju par atbilstību prioritārajai grupai, jau šobrīd ir iespēja izvēlēties tuvāko vakcinācijas vietu un laiku.

Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT".

Iedzīvotājiem vietnē "manavakcina.lv" ir iespēja izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku maija brīvdienām kādā no šiem centriem: Rīgā – Ķīpsalas hallē, "Atta" centrā, Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljonā, Kongresu namā, Cēsīs – vecajā "Super Netto", Valmieras Kultūras centrā, Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē, Daugavpilī – Kultūras pilī un sporta kompleksā Parādes ielā 7, Jelgavā - Zemgales Olimpiskajā centrā, Liepājas Olimpiskajā centrā, Jūrmalas Sporta skolā, Tukuma 3. pamatskolas sporta zālē, Kuldīgā - Vieglatlētikas manēžā, Salaspils Sporta hallē, Ķekavas vidusskolā.

Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni "manavakcina.lv", kurā sistēma apkopojusi datus no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta un izvēlētais vakcinācijas laiks apstiprināts, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami, apmeklējot vakcinācijas vietu.

Lai piereģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā, jāatver vietne "manavakcina.lv" un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts. Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas vakcinācijas vieta – kāds no liela mēroga vakcinācijas centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts). Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes manavakcina.lv par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form