Policijā veiktajā dienesta pārbaudē nav konstatēta ekonomikas policijas biroja darbinieku Normunda Margēviča, Oļega Borovoja un Sergeja Īvāna saistība ar gaļas kontrabandu, taču viņus nolemts sodīt disciplināri par profesionālās ētikas pārkāpumiem, informēja Valsts policijas preses sekretārs Krists Leiškalns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Viņš skaidroja, ka neētiskā rīcība izrietot no dienesta pārbaudē saņemtiem pretrunīgiem paskaidrojumiem, ko snieguši policisti, tādēļ pēc pārbaudes abiem policistiem veikta ārkārtas atestācija, lai noskaidrotu viņu atbilstību amatam. Pamatojoties uz atestācijas rezultātiem, nolemts, ka policisti sodāmi disciplināri.

Margēvičam disciplinārsods nav piemērots, jo viņš jau no amata aizgājis, savukārt Borovojs pazemināts amatā un no nodaļas priekšnieka kļuvis par galveno inspektoru. Savukārt Īvāns no galvenā inspektora amata pēc paša vēlēšanās pārcelts darbā par sevišķi svarīgu lietu inspektoru.

Jau vēstīts, ka pārbaudi policijā uzsāka pēc tam, kad presē izskanēja aizdomas par šo policijas darbinieku iespējamām darbībām gaļas kontrabandas piesegšanā un atbalstīšanā. Pārmetumi Margēvičam un Borovojam tika izteikti arī saistībā ar kratīšanu kāda Aleksandra Basa birojā Meža prospektā, kur pazuda dokumenti, kas, iespējams, apliecināja liela mēroga kontrabandas darījumus. Par šo lietu policijā bija ierosināta krimināllieta, ko vēlāk izbeidza. Tagad prokuratūra atkal to atjaunojusi un veic izmeklēšanu kopā ar vēl vairākām citām ar gaļas kontrabandu saistītām lietām.

Margēvičam presē pārmesta arī lielas naudas summas ieguldīšana viņa tēva uzņēmumā Līvānos. Margēvičs no darba policijā pēc ar viņa vārdu saistītajiem skandāliem aizgāja.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form