Mediju atbalstam šogad par 200 tūkstošiem eiro vairāk; līdzekļus dalīs trīs programmās
Foto: Shutterstock

Plašsaziņas līdzekļu atbalstam 2021. gadā Mediju atbalsta fonda (MAF) ietvaros paredzētas trīs atbalsta programmas 1 364 087 eiro vērtībā, kas ir par teju 200 000 eiro vairāk nekā pērn, un tas nozīmē, ka nacionālajiem medijiem pieaugums būs 94 042 eiro, reģionālajiem medijiem – 81 447 eiro, portālu "Delfi" informēja Kultūras ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

MAF atbalsta programmas arī šogad turpinās administrēt Sabiedrības integrācijas fonds (SIF).

"Mediju atbalsta fonds ir viena no būtiskākajām mediju atbalsta sistēmas sastāvdaļām, un ir gandarījums, ka MAF pieejamais finansējums satura veidošanai turpina pieaugt. Vienlaikus ir skaidrs, ka mediju atbalsta politikā jāturpina darbs pie mediju digitālās transformācijas sekmēšanas un digitālo prasmju apguves, lai nozarei palīdzētu pārvarēt ar mediju vides izmaiņām saistītos izaicinājumus un veidotu daudzveidīgu, konkurētspējīgu un kvalitatīvu mediju vidi," akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Mediju, kas sasniedz nacionāla mēroga auditoriju, atbalstam MAF programmā "Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā" šogad būs pieejami 717 201 eiro. Atbalsta programmas nolikumā noteiktas prioritāri atbalstāmās tematiskās ievirzes – piemēram, pētnieciskās un analītiskās žurnālistikas žanrs, mediju kritikas žanrs, medijpratību un sabiedrības saliedētību veicinošs saturs.

Reģionos strādājošo mediju atbalstam MAF mērķprogrammā "Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmai" paredzēti 536 886 eiro. Programmā pieejamais finansējums ir sadalīts 2 kategorijās – sabiedriski nozīmīga satura veidošanai, kā arī paredzēts atsevišķs finansējums Latgales reģiona mediju atbalstam 66 886 eiro apmērā. Reģionālo mediju programmā prioritāri atbalstāmās tēmas iekļautas analogi nacionāla mēroga mediju atbalsta programmām.

Lai finansētu MAF programmu "Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai latviešu valodā diasporai, personām ar invaliditāti un mediju kritikas jomā," paredzēts finansējums 110 000 eiro apmērā.

Šajā atbalsta programmā 40 000 eiro novirzīti diasporas mediju atbalstam, 20 000 eiro – saturam personām ar invaliditāti un 50 000 eiro mediju kritikas žanram.

SIF Padomes sēdē piektdien, 15. janvārī, tika apstiprināti visu trīs MAF atbalsta programmu nolikumi. Plānots, ka konkursu izsludināšanu SIF uzsāks janvārī/februārī.

MAF novirzot 90% Kultūras ministrijai paredzētā mediju politikas īstenošanai atvēlētā valsts budžeta finansējuma, citām aktivitātēm atliek 97 563 eiro. No tā 53 253 eiro paredzēts Mediju ombuda darbības atbalstam. Rezultātā medijpratību veicinošiem pasākumiem, pētījumiem mediju politikas jomā, un citām mediju vides pilnveidošanas aktivitātēm Kultūras ministrijas rīcībā atliek 44 309 eiro.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kultūras ministrija Latgale Nauris Puntulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form