Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem Jaunā gada svinībās
Foto: F64

Lai Jaunā gada sagaidīšanas svinību laikā izvairītos no traumu gūšanas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi aicina ievērot piesardzību svētku aktivitātēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gadumijā iedzīvotāji tradicionāli ir aktīvāki nekā Ziemassvētkos - dodas ciemos, apmeklē dažādus pasākumus un Jauno gadu sagaida, izejot ārpus mājas, - tādēļ būtu īpaši jāievēro piesardzība, informēja NMP dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Iedzīvotāji aicināti ievērot mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus. Pie transporta līdzekļa stūres nedrīkst sēsties alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Arī pārvietošanās kājām reibuma stāvoklī ir bīstama, īpaši pa ceļa malu un bez atstarojošiem elementiem, kas ļautu automašīnām cilvēku tumsā savlaicīgi pamanīt.

Ja paredzēts iegādāties pirotehniku, tad tikai veikalos, kur to atļauts pārdot. Nekad nedrīkst iegādāties pirotehniku "no rokas" - tā var būt nekvalitatīva un nedroša. "Tāpēc neriskējiet ar savu veselību un dzīvību! Tāpat nemēģiniet pirotehniku izgatavot paši un nedarbojieties ar to, esot alkohola reibumā," atgādina Bukša.

Viņa aicina atcerēties, ka ar pirotehniku nedrīkst rīkoties cilvēks, kurš no pārdevēja nav saņēmis lietošanas un drošības instrukciju. Vienmēr rūpīgi jāiepazīstas ar pirotehnikas lietošanas instrukciju.

Tāpat jāgādā, lai pirotehnikas izstrādājumi nenonāktu nepilngadīgo rokās. "Stāstiet bērniem par to, cik nopietnas sekas var būt, ja, lietojot pirotehniku, netiek ievērota pievienotā pamācība un drošības noteikumi," norāda Bukša.

Ja kādu raķeti neizdodas "iedarbināt", nedrīkst to palaist vēlreiz vai pētīt un mēģināt saskatīt, kas nav kārtībā. Pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai apkārtējiem. Jāatceras - raķete var ievainot ne tikai tuvumā esošos, bet arī ielidot māju logos, balkonos un malkas šķūņos un tur traumēt cilvēkus.

Svētku laikā iedzīvotāji aicināti ievērot ugunsdrošības noteikumus - neatstāt bez uzmanības aizdegtas sveces, eglīšu rotājumus.

"Pieskatiet bērnus un rūpējieties par viņu drošību un veselību. Neatstājiet nepieskatītus karsta šķidruma traukus, ko bērns varētu apgāzt un gūt apdegumus. Neatstājiet bērnus vienus pašus telpās, kur ir iedegtas svecītes," atgādina Bukša. "Parūpējieties, lai jūsu radinieki un draugi negūst apsaldējumus un ķermeņa atdzišanu, ilgstoši uzturoties ārā nepiemērotā apģērbā vai esot alkohola reibumā."

Tāpat iedzīvotāji aicināti būt uzmanīgiem uz slidenām ietvēm un ceļiem - pakrītot var gūt ne tikai kāju un roku lūzumus, bet arī nopietnas galvas un muguras traumas.

Ņemot vērā krasās temperatūras maiņas un nokrišņu daudzumu, jāatceras, ka draudus gājēju veselībai rada arī lāstekas un sniega masas, kas izveidojušās pie māju jumtiem.

Ja svētku dienās tomēr nepieciešama mediķu palīdzība, jāzvana ātrajai palīdzībai pa telefonu 113.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form