Mediķi aicina svētkos pasargāt bērnus
Foto: stock.xchng

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi aicina iedzīvotājus sagaidīt un aizvadīt svētkus, domājot gan par bērniem, gan par apkārtējo veselību, informē slimnīcas pārstāve Romēna Namniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mediķi atgādina, ka īpaši apdomīgi vajadzētu rīkoties ar karstiem ēdieniem un dzērieniem, kurus gatavo svētku galdam kopā ar bērniem.

Mediķi arī aicina pieaugušos apdomīgi rīkoties ar pirotehniku, skaidrojot bērniem iespējamos riskus, kas saistīti ar negaidīti pēkšņu spridzekļu aizdegšanos un iespējamām traumām, un neatstāt bērnus bez uzraudzības svētku uguņošanas laikā. Nereti svētku uguņošana mājas mīluļiem rada paniku un viņu uzvedība mēdz būt neprognozējama, tāpēc tos uz brīdi ieteicams uzturēt slēgtās telpās, lai novērstu traumas, iesaka ārsti.

Bērnu ķirurgs Astra Zviedre arī mudina samērīgi lietot svētku našķus - mandarīnus, konfektes, riekstus un citus, kuri nereti bērniem rada alerģijas un gremošanas traucējumus, kā arī uzmanīties no karstiem šķidrumiem. Īpašu uzmanību vajadzētu pievērst mazgadīgu bērnu darbībām virtuvē, gatavojot ēdienus pie karstas plīts, cepot piparkūkas vai pīrāgus kopā ar vecākiem. Mediķi aicina bērnus iesaistīt procesos, kuri nevar apdraudēt viņu veselību, piemēram, dekorēt jau izceptas piparkūkas vai ar otiņu "nolakot" vēl neizceptus pīrādziņu, tādejādi mazinot iespēju gūt apdegumus.

Tāpat mediķi rosina svētku gardumus gatavot tikai uz tālākajiem plīts riņķiem un neatstāt bērnus bez uzraudzības. Zviedre arī aicina: "Uzmaniet svecītes eglītē, tās tik kārdinošas mazajiem bērnu pirkstiņiem!"

Namniece informē, ka vēl joprojām ļoti daudz bērnu nonāk slimnīcā ar apdegumiem – videji viens bērns dienā. Vislielākais apdegumu skaits ir vecuma grupā no jaundzimušajiem līdz divu gadu vecumam, un galvenie termiskie aģenti ir (83%) karsti šķidrumi – ēdiens, dzēriens un ūdens.

BUS atgādina, ka pērn gan Jaunā gada brīvdienās, gan Ziemassvētku brīvdienās neatliekamās palīdzības nodaļā pēc palīdzības vērsās ap 500 bērnu. Slimnīcas ārsti palīdzību sniedza bērniem ar paaugstinu temperatūru, klepu, alerģijām, vēdera sāpēm, kā arī dažāda rakstura traumām, kas gūtas, krītot no ragaviņām, neuzmanīgi rīkojoties ar pirotehniku, slēpojot un citos veidos.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form