Meliorācijas sistēmu uzturēšanai valstij nodos Lubāna ezera austrumu dambi
Foto: DELFI Aculiecinieks

Lubāna ezera austrumu dambis tiks nodots valstij meliorācijas sistēmu uzturēšanai, lēmusi Rēzeknes novada dome.

Ņemot vērā, ka nekustamais īpašums "Lubānas ezera austrumu dambis" Nagļu pagastā nav nepieciešams novada pašvaldības autonomo funkciju veikšanai, nolemts nodot to bez atlīdzības īpašumā valstij Zemkopības ministrijas personā. Īpašums sastāv no 11 hektāru plašas zemes vienības un inženierbūves "Austrumu dambis".

Ministrijai īpašumu nodos pretplūdu pasākumu nodrošināšanai un valsts meliorācijas sistēmu uzturēšanai. Ja valsts dambi minētajiem mērķiem neizmantos, īpašums bez atlīdzības būs jānodod atpakaļ pašvaldībai.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka problēmas ap ezera dambjiem aktualizējušās 2017.gada rudenī, kad pēc ilgstošām lietavām SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" nācies operatīvi nostiprināt Lubāna ezera ziemeļu dambi, lai ierobežotu viļņu postošo iedarbību uz dambi.

Toreiz Zemkopības ministrija informēja, ka pēc ilgstošām lietavām ar palielinātu nokrišņu daudzumu Latgales reģionā ir būtiski pieaudzis ūdens noteces apjoms, no kura liela daļa notek Lubāna ezerā.

Source

LETA

Tags

Rēzekne Zemkopības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form