Metropolīts Aleksandrs aicina pareizticīgo Lieldienās neļauties grūtsirdībai un atcerēties par tuviniekiem
Foto: LETA

Latvijas pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs Lieldienās cilvēkus aicina neļauties grūtsirdībai un atcerēties par saviem tuviniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pareizticīgās baznīcas metropolīts norādīja, ka Kristus augšāmcelšanās ir priecīgs un dārgs notikums katram ticīgajam. Viņš atzīmēja, ka Kristus augšāmcelšanās ir dzīves un gaiša prieka apstiprinājums – svētki, kuros ticīgie svin cilvēka savienošanos ar Dievu.

Metropolīts aicināja cilvēkus šajā laikā dzīvot saskaņā ar augšāmcēlušos Kristus mācību un ievērot svētos baušļus. Viņš atzīmēja, ka šajā laikā cilvēki ir aicināti pielūgt Kristu, lai pārvarētu bēdas, grūtsirdību un justos atvieglināti.

Tāpat pareizticīgās baznīcas garīdznieks atgādināja, ka Lieldienas ir svinības, kurā ir apgaismošanās caur ticību un labiem darbiem. "Mūsu svētki ir būt ar Kristu un mīlēt viņu, mīlēt arī savus tuvākos," pauda metropolīts.

Metropolīts uzsvēra, ka cilvēku ticība, dzīves saturs ir liecība pasaulei par Kristus augšāmcelšanos. "Neskatoties uz šodienas sarežģītajiem apstākļiem, vēl jo vairāk būsim uzticīgi mūsu pareizticībai, mūsu svētajai baznīcai," sacīja garīdznieks.

Vienlaikus pareizticīgās baznīcas metropolīts aicināja neļauties grūtsirdībai, lai cik grūti patlaban būtu. Viņš aicināja cilvēkus saskatīt cerību, ko nes Lieldienas, Kristus augšāmcelšanās.

"Mūžīgā, prieka pilnā sveiciena vārdiem sirsnīgi sveicu jūs visus, mīļie brāļi un māsas, lielajās Svētās Pashas svinībās," sveica metropolīts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lieldienas Metropolīts Aleksandrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form