Mūrniece Vašingtonā saņēmusi ASV apliecinājumu pildīt NATO saistības
Foto: Saeimas administrācija

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) tikšanās laikā ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeru Polu Raienu Vašingtonā saņēmusi apliecinājumu "par stingru un nelokāmu NATO saistību izpildi", informēja parlamenta Preses dienestā.

Mūrniece pateicās ASV Pārstāvju palātas vadītājam par ASV militāro klātbūtni Eiropā un uzsvēra spēcīgas NATO alianses nozīmi.

ASV Kongress īpaši apstiprinājis Raiena iepriekš teikto, iepriekšējā dienā gandrīz vienbalsīgi pieņemot rezolūciju par uzticību NATO 5.pantam.

Mūrniece apsveica NATO spēku nosūtīšanu uz mūsu reģionu, akcentējot, ka tas ir ļoti spēcīgs atturēšanas solis. "Vienlaikus mēs esam noraizējušies par Krievijas militārajām aktivitātēm Baltijas robežu tuvumā, tostarp plašajām bruņoto spēku mācībām "Zapad-2017"," pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Raiens apliecināja, ka izprot mūsu bažas, un apstiprināja, ka ASV turpinās bruņoto spēku klātbūtni Eiropā un Kongress to atbalstīs, palielinot ASV aizsardzības budžetu.

Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) valstu spīkeri sarunā ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas demokrātu mazākuma līderi Nensiju Pelosi uzsvēra transatlantiskās saites svarīgumu un ASV līdera lomas nozīmi Eiropā un mūsu reģionā. Pelosi apliecināja, ka Kongresā ir ļoti spēcīgs republikāņu un demokrātu partiju atbalsts NATO saistību izpildei.

Tiekoties ar senatoru Robertu Menendesu, Mūrniece teica, ka ASV, Baltijas un Ziemeļvalstīm jāturpina cieši sadarboties, lai atvairītu Kremļa agresiju. Sarunā tika uzsvērts, ka ļoti būtiski ir turpināt stiprināt arī sadarbību hibrīdapdraudējumu novēršanai, tostarp kiberdrošību, informatīvo telpu un stratēģisko komunikāciju.

Tiekoties ar Nacionālās drošības padomes vadību, NB8 spīkeri uzsvēra arī ASV un Eiropas konsekventu atbalstu Ukrainai. Spīkeri pauda stingru atbalstu līdzšinējai sankciju politikai pret Krieviju, atzīmējot, ka ir svarīgi tās paturēt spēkā.

"ASV, Baltijas un Ziemeļvalstis ir cieši partneri. Mūs vieno kopīgas vērtības. Visas mūsu valstis dod būtisku ieguldījumu transatlantiskās saites stiprināšanai. Šodien, kad saskaramies ar kopīgiem izaicinājumiem, svarīgāk nekā jebkad turēties kopā. Kad turamies kopā, esam spēcīgi," Mūrniece sacīja uzrunā NB8 valstu spīkeru kopīgajā seminārā "Izaicinājumi Ziemeļeiropā" uzsvēra.

NB8 spīkeri tikās Valsts departamentā ar Eiropas un Eirāzijas lietu valsts sekretāra vietnieku Džonu Hefernu un direktoru Bendžaminu Zifu, un Tirdzniecības departamentā ar valsts sekretāra vietnieku Izraēlu Hernandezu. ASV Kongresā NB8 spīkeri kopā ar Džonsa Hopkinsa Universitātes pārstāvjiem diskutēja par kopīgajiem drošības un ekonomikas izaicinājumiem.

Mūrniece no 26.jūnija līdz šodienai kopā ar Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentu spīkeriem uzturas vizītē ASV.

Source

LETA

Tags

Ināra Mūrniece NATO Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form