Mūžībā aizgājusi ilggadējā Baltinavas novada domes vadītāja Lidija Siliņa
Foto: LETA

Trešdien, 19. februārī, mirusi ilggadējā Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa, informēja domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Baltinavas novada domes priekšsēdētājas amatā viņa nostrādāja no 2009. līdz 2017. gadam. "Šajā amatā nostrādātie gadi atklāja jaunas šķautnes Lidijas personībā: viņa spēja klusi, bez ārējā skaļuma būt sava novada patriote, prata pārliecināti iestāties par sava novada attīstības iespējām diskusijās ar reģionālās attīstības politikas pārstāvjiem, izprata sava novada cilvēku sadzīves un novada kultūras dzīves vajadzības, pati ar raitu dejas soli kuplināja "Gaspažu" priekšnesumus," pauda pašvaldībā.

Siliņa dzimusi 1959. gada 10. februārī Surikovas ciemā Evģēnijas un Antona Ločmeļu trīsbērnu ģimenē. Skolas gaitas viņa sāka Baltinavā , bet turpināja Balvu vidusskolā. Studēja Siliņa Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, Hidromeliorācijas fakultātē, kur satikts arī dzīvesbiedrs Valdis Siliņš un nodibināta ģimene. Pēc augstskolas beigšanas Siliņa kā jaunā speciāliste atgriezās Baltinavā , kopā ar vīru aktīvi iesaistījās ciema sabiedriskajā dzīvē, vadīja atpūtas pasākumus kultūras namā. Novada domē norāda, ka Siliņu vadītie ģimeņu vakari Baltinavas vidusskolā bija emocionāli un izdomas bagāti.

Kolēģi pauda, ka sabiedriska aktivitāte, saimnieciska domāšana, iejūtība un spēja saprasties ar dažādu raksturu cilvēkiem bija par pamatu Siliņas ievēlēšanai Baltinavas ciema priekšsēdētājas amatā, pēc tam sekoja zemes ierīkotājas darba gadi.

Siliņai ir divi dēli.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Siliņa dzimtajā pagastā vēlēšanās startējusi no sarakstiem "Mēs –dzimtajai Baltinavai " un "Mēs – Baltinavai ". Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās "Mēs – Baltinavai " ieguvis piecus no deviņiem pašvaldības deputātu mandātiem. Siliņa savu kandidatūru dalībai pašvaldību vēlēšanās nevirzīja, un par domes priekšsēdētāju ievēlēta viņas kādreizējā vietniece Sarmīte Tabore.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltinava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form