Mūžībā devies Gaisa spēku komandieris pulkvedis Aivars Mežors
Foto: LETA

Piektdien, 25. oktobrī, pāragri mūžībā devies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Gaisa spēku komandieris pulkvedis Aivars Mežors, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā.

"Ziņa, kurai joprojām nespējam noticēt. Vārdos neizsakāmi skumji, zaudējot tik zinošu, atbildīgu, profesionālu un vienmēr optimisma pilnu virsnieku. Skumju brīdī noliecam galvas un esam kopā ar Aivara ģimeni un dienesta biedriem," līdzjūtības izteicis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

"Šī ir ļoti skumja ziņa mums visiem – karavīriem un zemessargiem. Nespējam pieņemt šo zaudējumu. Pulkvedis Mežors mums vienmēr atmiņās paliks kā enerģisks, mērķtiecīgs un dzīvesprieka pilns virsnieks. Izsaku visdziļāko līdzjūtību Aivara ģimenei un dienesta biedriem - spēku, izturību un sirdsmieru," paudis arī NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Pulkvedis Mežors dienestu NBS sācis 1992. gadā Rēzeknes aeroklubā, kas tolaik atradās Zemessardzes 3. Latgales brigādes sastāvā. Pulkvedis Mežors dienesta laikā ieņēma dažādus amatus Gaisa spēku apakšvienībās, Aizsardzības ministrijā, kā arī NBS Apvienotajā štābā.

No 2010. gada līdz 2015. gadam pulkvedis Mežors ieņēma Gaisa spēku komandiera amatu, bet no 2015. gada līdz 2018. gadam bija Latvijas militārais pārstāvis NATO Transformācijas pavēlniecībā Norfolkā, ASV.

Otro reizi Gaisa spēku komandiera amatā pulkvedis Mežors tika iecelts 2018. gada 17. decembrī.

Atvadīšanās no pulkveža A. Mežora notiks ceturtdien, 31.oktobrī, plkst. 10:30, Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē.

Tags

Artis Pabriks Nacionālie bruņotie spēki NATO Zemessardze

Comment Form