NA aicinās koalīciju lemt par Ukrainas bēgļu bērnu izglītošanu latviski
Foto: Shutterstock

Nacionālā apvienība (NA) sagatavojusi likuma grozījumus, kas paredz bērniem, kuri Latvijā ieradušies bēgļu gaitās no Ukrainas, nodrošināt izglītību valsts valodā vai ukraiņu un latviešu valodā Rīgas Ukraiņu vidusskolā, portālu "Delfi" informēja NA pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuvākajā laikā šis priekšlikums tiks apspriests ar koalīcijas partneriem.

NA vadītājs Raivis Dzintars norāda, ka bērniem, kuri bēgļu gaitās ieradušies no Ukrainas, skolās jābūt drošai un draudzīgai videi, kurā viņi justos gaidīti un pieņemti.

"Mācības būtu jānodrošina valsts valodā, lai bērni spētu iepazīstināt ar sevi, orientēties svešās pilsētās, saņemt pakalpojumus un veikt citas ikdienišķas lietas. Vienlaikus, mācoties latviešu valodu, bērni iepazīs Latviju, un viņiem veidosies pozitīvs priekšstats par mūsu valsti. Nenoliedzami, valoda ir arī ceļš uz integrāciju latviskā vidē," teica Dzintars.

NA rosinātie grozījumi paredz, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem tiktu nodrošināta iespēja iegūt izglītību pirmsskolas, pamatizglītības un vidējās izglītības līmenī valsts valodā vai pamatizglītības un vidējās izglītības līmenī Rīgas Ukraiņu vidusskolā, kur mācības notiek latviešu un ukraiņu valodā.

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums nosaka, ka nepilngadīgiem Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tiesības uz izglītības ieguvi tādā pašā kārtībā un apjomā kā nepilngadīgiem patvēruma meklētājiem.

Jau vēstīts, ka Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums paredz Ukrainas bēgļiem iespēju ātri saņemt atbalstu, kā arī uzturēšanās un darba tiesības Latvijā.

Iekšlietu ministrijā iepriekš portālam "Delfi" skaidroja, ka likuma mērķis ir sniegt atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā saistībā ar Krievijas izraisīto karu, kā arī sniegt vispārēju atbalstu Ukrainas sabiedrībai. Plānots, ka likumā paredzētais atbalsts tiks sniegts šī bruņotā konflikta norises laikā.

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Krievija Raivis Dzintars Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form