Nākamnedēļ lems par RSK likvidēšanu
Foto: F64

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja nākamnedēļ, 4.janvārī, lems par "RSK apdrošināšanas AS" (RSK) likvidēšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pamatojoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) izvirzītajām prasībām, paredzēts izbeigt RSK darbību un sākt tās likvidāciju, liecina komitejas deputātiem sagatavotais domes lēmumprojekts.

Jau ziņots, ka FKTK padome nolēma apturēt visas RSK izsniegtās licences apdrošināšanas veikšanai līdz nākamā gada 31.janvārim.

FKTK šādu lēmumu pamato ar apdrošināto personu interešu aizsardzību.

Saskaņā ar šo lēmumu RSK ir aizliegts noslēgt jaunus apdrošināšanas līgumus, taču kompānija turpina pildīt līdz šī lēmuma pieņemšanai noslēgto apdrošināšanas līgumu saistības.

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka RSK vadība un akcionārs Rīgas dome nespēja veikt savlaicīgus pasākumus, lai nodrošinātu apdrošināšanas kompānijas darbību atbilstoši "Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likuma" prasībām, skaidro FKTK.

FKTK padome uzdod par tiesisku pienākumu nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz nākamā gada 31.janvārim, nodrošināt maksātspējas prasības izpildi un tehnisko rezervju segumu pilnā apmērā ar aktīviem atbilstoši "Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likuma" prasībām.

Rīgas domes Īpašuma departamenta preses sekretāre Liene Pētersone skaidroja, ka komitejas deputātiem būs jālemj, kur un vai atrast nepieciešamos miljonus maksātspējas prasību izpildei, vai arī jāizšķiras par RSK likvidāciju.

Galīgais lēmums par RSK likteni būs jāpieņem domes sēdē.

Rīgas dome bija plānojusi lemt par RSK akciju nodošanu privatizācijai, piemērojot privātā kapitāla piesaistīšanas metodi, bet lēmuma pieņemšana tika vairākas reizes atlikta Finanšu un administrācijas lietu komitejā.

Kā ziņots, šonedēļ darbu sāka jaunais RSK vadītājs un vienīgais valdes loceklis Juris Jansons.

RSK izveidota uz apdrošināšanas AS "Rīgas slimokase" bāzes.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form