Nākamnedēļ Vidzemē plašās starptautiskās mācībās piedalīsies ap 3000 karavīru
Foto: LETA

No 23. septembra līdz 6. oktobrim Latvijā norisināsies starptautiskās militārās mācības "Sudraba bulta 2019", kurās piedalīsies aptuveni 3000 karavīru no 12 valstīm, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mācībās piedalīsies Latvijas, Albānijas, Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas karavīri.

"Sudraba bulta 2019" norisināsies diennakts gaišajā un tumšajā laikā Ādažu poligonā un Stopiņu, Salaspils, Ikšķiles, Ogres, Mālpils, Siguldas, Ādažu, Inčukalna un Garkalnes novados.

Mācību mērķis ir pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar sabiedrotajiem, kā arī trenēt vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas, tostarp veicināt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas apakšvienību savstarpējo sadarbību. Mācības arī piedalīsies Zemessardzes 1.Rīgas brigāde un 2.Vidzemes brigāde.

Militāro mācību laikā notiks Baltijas bataljona sertifikācija dalībai NATO Reaģēšanas spēkos. Tāpat mācību laikā tiks sertificēta NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa NATO uzdevumu izpildei.

"Sudraba bulta 2019" norisinās militāro mācību ciklā "Namejs 2019".

NATO Reaģēšanas spēki ir NATO dalībvalstu kopīgi militārie spēki, kuru sauszemes, jūras, gaisa un speciālo operāciju komponenti tiek kopīgi apmācīti un atrodas augstā kaujas gatavībā, lai varētu tikt nekavējoši iesaistīti operācijās tālu no savas pastāvīgās uzturēšanās vietas.

NATO samitā Prāgā 2002. gada 22. novembrī dalībvalstis pieņēma lēmumu izveidot NATO Reaģēšanas spēkus. To izveidošanu sekmēja NATO notiekošie transformācijas procesi, tādējādi apliecinot Alianses pielāgošanos jaunajai drošības situācijai pasaulē un iesaistoties operācijās ārpus dalībvalstu robežām. 2006. gadā samitā Rīgā tika paziņots par NATO Reaģēšanas spēku pilnu operacionālo gatavību.

Latvija dalību NATO Reaģēšanas spēkos sāka 2006. gadā, kad Nacionālajos bruņotajos spēkos tika sagatavots un piecu dienu gatavībā dalībai operācijās atradās Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vads.

2012. gada 8. jūnijā Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejā tika pieņemts lēmums veidot Baltijas valstu bataljona līmeņa vienību dalībai NATO Reaģēšanas spēkos reizi četros gados. Saprašanās memorands par bataljona līmeņa vienības izveidi tika parakstīts Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejā 2014. gada 18. martā.

2020. gadā Baltijas bataljons Latvijas vadībā uzsāks dežūru NATO Reaģēšanas spēkos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija NATO Zemessardze Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form