Nedēļas nogalē Ādažu poligonā notiks tālšaušanas sacensības medniekiem
Foto: stock.xchng

No 15. līdz 16. maijam Ādažu poligonā notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un Latvijas Mednieku savienības organizētās tālšaušanas sacensības medniekiem "Vienoti Valstij!", kurās piedalīsies mednieki un zemessargi, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāvis Roberts Skraučs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad sacensības norisināsies, stingri ievērojot Ministru kabineta pieņemtos epidemioloģiskās drošības pasākumus un Latvijas Šaušanas federācijas treniņnodarbību vadlīnijas, līdz ar to nav plānota svinīga sacensību atklāšana un uzvarētāju apbalvošana klātienē, informē AM.

Sacensību mērķis ir iesaistīt un apmācīt pēc iespējas vairāk mednieku, kas reti vai nekad nav piedalījušies publiskajās tālšaušanas un augstas precizitātes tālšaušanas sacensībās, kā arī noskaidrot labākos individuālos šāvējus šajās disciplīnās.

Sacensību dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja trenēties un apgūt drošas šaušanas iemaņas šaušanas distancēs no 100 līdz 1000 metriem. Nodarbības vadīs pieredzējuši šaušanas instruktori –NBS karavīri un Latvijas Mednieku savienības eksperti. Sacensību laikā dalībnieki uzlabos savas šaušanas prasmes un sacentīsies šaušanas precizitātē ar medību ieročiem septiņās dažādās šaušanas disciplīnās.

Šīs būs piektās NBS un Latvijas Mednieku savienības rīkotās tālšaušanas sacensības medniekiem "Vienoti Valstij!". Pirmās šāda veida sacensības Ādažu poligonā tika aizvadītas 2018. gada pavasarī.

AM un Latvijas Mednieku savienība 2017. gada 20. decembrī parakstīja vienošanos par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, sniedzot atbalstu Aizsardzības ministrijai un tās padotības iestādēm.

Vienošanās paredz, ka AM un Latvijas Mednieku savienība, kopīgi sadarbojoties, veicina brīvprātīgu mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības stiprināšanā, organizējot reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā, kā arī aktualitātēm valsts aizsardzības koncepta attīstībā.

Latvijas Mednieku savienība dibināta 2011. gadā, un tajā pārstāvēti vairāk nekā 9000 mednieku. Savienības mērķis ir vienot medniekus kopīgai, organizētai rīcībai un pārstāvniecībai vietējā, valsts un starptautiskā mērogā, cieši sadarbojoties gan ar valsts, gan ar nevalstiskajām institūcijām un organizācijām. Latvijā ir aptuveni 22 tūkstoši aktīvo mednieku. Daļa no tiem ir dienējuši, vai joprojām dienē NBS vai Zemessardzē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija Šaušana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form