'Neo' publisko AD, LVC un CSDD algas
Foto: AFI

Virtuālā persona ar segvārdu "Neo", kas sevi dēvē par Ceturtās tautas armijas (4ATA) pārstāvi, trešdien publiskoja valsts SIA "Autoceļu direkcija" (AD), valsts a/s "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieku atalgojuma sarakstus.

Lai gan AD un LVC ir atsevišķi valsts uzņēmumi ar dažādām funkcijām, "Neo" to darbinieku atalgojumus apkopojis vienā sarakstā, līdz ar to nav iespējams nošķirt, kurš atalgojums attiecas uz kuru no uzņēmumiem.

Dati liecina, ka pērn decembrī abos uzņēmumos kopā bijuši 325 darbinieki, kuru vidējais atalgojums bijis 959,82 lati. Pērn decembrī atalgojumam abos uzņēmumos kopā tērēti 311 940 lati. Lielākais atalgojums pērn decembrī bijis 2040 lati, bet kopumā vairāk kā 1000 latus "uz papīra" saņēmuši 117 darbinieki.

Savukārt 2008. gada decembrī atalgojumu šajos divos uzņēmumos saņēma 355 darbinieki un vidējais atalgojums "uz papīra" bija 1084,21 lats. Kopumā 2008.gada decembrī atalgojumam abos uzņēmumos tērēti 384 895 lati.

Savukārt CSDD pērn novembrī maksājusi atalgojumu 545 darbiniekiem, kuru vidējā alga bijusi 650,24 lati, kopumā darbinieku darba apmaksai tērējot 354 383 latus.

Lielākais atalgojums "uz papīra" CSDD pērn novembrī bijis 2700 lati, bet kopumā vairāk kā 2000 latus šajā iestādē saņēma 21 cilvēks, vairāk kā 1000 latus – 91 cilvēks.

2008.gada decembrī CSDD strādāja 630 darbinieki, kuru vidējais atalgojums "uz papīra" bija 673,53 lati. Kopumā 2008.gada decembri atalgojumam CSDD tērēti 424 325 lati un lielākais atalgojums bijis 3441,30 lati.

Jau ziņots, ka iepriekš Neo publiskoja Finanšu kapitāla un tirgus komisijas, "Latvenergo", "Rīgas Siltums", "Rīgas Satiksme", a/s "Sadales tīkls", a/s "Augstspriegumu tīkli", "Parex banka" un citu valsts iestāžu un uzņēmumu strādājošo ienākumus.

Datus par atalgojumu Neo ieguva, nokopējot tos no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS), izmantojot programmēšanas laikā radušos, pieņemšanā un vairākos auditos nepamanītu "drošības caurumu". Atbildīgās institūcijas turpina izmeklēšanu par notikušo - disciplinārlietas jau ierosinātas pret septiņiem VID IT nodaļas darbiniekiem.

Neo publiskotie dati ietver ne tikai bruto algas, bet arī piemaksas, prēmijas, atlaišanasa, atvaļinājuma un citus pabalstus.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form