Foto: Zane Mače
Foto: DELFI

Nesaņemot trūkstošo finansējumu valsts dotācijas veidā, Latvijas Radio (LR) veiks izmaiņas nacionālajā pasūtījumā un izmaiņas skars 97 raidījumus visās LR programmās, informēja LR preses sekretāre Ilze Vasermane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patlaban izmaiņas veiktas LR nacionālajā pasūtījumā šā gada februāra, marta un aprīļa mēnešiem.

Līdz maijam LR 1 programmā vairs neskanēs aptuveni 20 raidījumi - "Ašais pipars", "Austras koks", "Autogrāfs pēc ieskaņojuma", "Eiropas fondu atslēgas", "Ejam blakus", "Gadsimtu liecības", "Launadzis - Galdiņ klājies", "Launadzis - Grāmatu konkurss", "Launadzis - Laikmetu saskare", "Launadzis - Ne pūku, ne asakas", "Launadzis - Starp mums sievietēm", "Mūzikas jaunumu apskats", "Par operu un Operā", "Projekta raidījums", "Radiobumba", "Radioiela - Muzikālais laukums", "Radioiela - Radioielas kiosks", "Savējie", "Tā dzeja top (Sarunas par grāmatu)", "Uztici savu jautājumu", kā arī "Ziņu dienests piedāvā".

Raidījumu ciklā "Dzīves ritmi mūzikā" katru nedēļu skanēs trīs oriģināli raidījumi un divi atkārtojumi, raidījuma "Dzīvesziņa" vietā skanēs raidījums "Ceļotājs Latvijā", raidījumu ciklā "Lai nāk Tava valstība" skanēs viens oriģināls un trīs atkārtojumu raidījumi, raidījums "Izvēlies un stāsti" skanēs tikai atkārtojumā, savukārt no marta pārstās skanēt raidījums "Tavs logs".

Finansējuma trūkuma dēļ LR 1 netikšot veidots jauns informatīvi analītisks raidījums, kas bija plānots tiešraidē katru darba dienu laikā no plkst.15.05 līdz 16 par dzīvi Latvijas novados. Tāpat radio nevarēšot turpināt 2008.gadā uzsāktās "Kultūras rondo" tiešraides no dažādām Latvijas vietām, finansējuma trūkuma dēļ netiks izveidota iepriekš plānotā "Radiobumbas" un bērnu raidījumu interneta mājaslapa, kā arī netiks sākt darbs pie interneta redakcijas izveides.

Arī LR 2 programmā finansējuma trūkuma dēļ daudzi raidījumi piedzīvos izmaiņas, piemēram, šajā programmā ekonomikas ziņām finansējums tiks samazināts par 50%, ziņām - par 60%, turklāt tās skanēs tikai līdz plkst.15, bet raidījumam "Eiro rīts" - par 40%.

Finansējuma trūkuma dēļ LR 2 neskanēs tādi raidījumi kā "Latvijas ziņas", "Veikala ziņas", "Bez mīlestības nedzīvojiet", "Kantrī mūzikas raidījums", "1000 dziesmas", "1000 sveicieni", "Latviešu mūzikas jaunumi", "Latvijas dziesmas", "Latvijas Radio fonotēkā", "Lielā mūzikas lāde", "Mūzika sestdienas vakaram", "Sirdslietu aģentūra", "Vakara albums" un citi.

Savukārt raidījumā "Lielā vēstuļu balle" tiks apvienoti raidījumi "Daudz laimes dzimšanas dienā", "Vārdu ballīte" un "Kāzu valsis".

Vasermane informēja, ka šovasar nenotiks Latvijas Radio rīkotais Jāņu pasākums, savukārt LR 2 dzimšanas dienas pasākums tiek pārstrukturēts.

Šajā gadā LR 2 "nepietiekama, faktiski neesoša finansējuma dēļ" ziņu apjoms tiks samazināts, kā arī tiks meklētas iespējas optimizēt Ziņu dienesta darbu, savukārt, "tikai piesaistot papildus finansējumu, būs iespējams veicināt dažādu sociālo akciju publicitāti un valstij nozīmīgu notikumu atspoguļošanu". Finansējuma trūkuma dēļ netiks attīstīta LR 2 interneta lapa.

LR 3 "Klasika" nepalielināsies izglītojošo raidījumu īpatsvars un samazinās koncertu tiešraides. LR 3 neskanēs tādi raidījumi kā "Alternatīvais vakars", "Aplis", "Austras koks", "Autogrāfs pēc ieskaņojuma", "Mūzikas jaunumu apskats", "Serenāde", "Svētdienu autorvakari" un "Par operu un operā".

LR 3 raidījumi "ABC", "Dienas komponists", "Džeza pusstunda", "Otto stāstiņi", "Radiokompozīcijas - novele" skanēs atkārtojumā, savukārt raidījuma "Jāņa spēle" vietā skanēs "Zelta klasika", bet "Jubilāru" raidījumi iekļauti "Beneficē".

LR 3 neesot finansējuma, lai spētu nodrošināt bērnu koncertu tiešraides vai retranslācijas sadarbībā ar koncertorganizācijām, piedalītos "Eiroradio" un UNESCO rīkotajos konkursos - "Young Talant", "Concertino Praga", "Rosturm".

LR 4 "Doma laukums" neskanēs gandrīz 20 raidījumi, bet pieciem raidījumiem finansējums samazināts par 50%. LR 4 vairs neskanēs "5 minūšu pietura", "Autordziesma", "Eiropas akcents", "Džeza pērles", "Pastaigas pa Rīgu", "Stāstiņi iz dzīves", "Šodien 13-os", "Vēlreiz par mīlestību" un citi, savukārt samazinājums skāris raidījumus "Dialogs", "Jūsu tiesības", "Sezona", "Vietējais jautājums" un "Zvaigžņu putekļi".

Vasermane informēja, ka jautājums par LR 3 un LR 4 nakts stundu raidīšanu šodien LR valdes sēdē netika skatīts. Šis jautājums atlikts uz nākamo sēdi, kas varētu notikt jau šonedēļ.

LR pārstāve sacīja, ka no LR 1 raidījumiem, kas neskanēs programmā, daļa pārtraukusi skanēt, jau pirms LR tika konstatētas finanšu problēmas. Jau krietnu lauku iepriekš LR 1 pārtraukuši skanēt raidījumi "Ejam blakus", "Gadsimtu liecības", "Launadzis - Galdiņ klājies", "Launadzis - Grāmatu konkurss", "Launadzis - Laikmetu saskare", "Launadzis - Ne pūku, ne asakas", "Launadzis - Starp mums sievietēm", "Radioiela - Muzikālais laukums" un "Radioiela - Radioielas kiosks".

Tuvākajā laikā pārmaiņas neskars "Radio Naba". Vasermane informēja, ka līdz laikam, kamēr netiks samazināti raidītāji, tikmēr "Radio Naba" strādās ierastajā režīmā. Ievērojot to, ka VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" pārstāvji izteikušies, ka iestājas par to, lai raidītāji netiek samazināti, pagaidām "Radio Naba" nekādas izmaiņas neesot gaidāmas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form