NEPLP konstatē vairākus iespējamus priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus
Foto: DELFI

Veicot televīzijas un radio programmu monitoringu priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi un uzsākusi vairākas pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem, tostarp, kā uzsver padomē, būtiskiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārbaudes lietas uzsāktas par iespējamiem slēptas aģitācijas izvietošanas pārkāpumiem, kā arī par pārkāpumiem, kas saistīti ar pastiprinātu pozitīvas informācijas sniegšanu par pašvaldību darbību. Lieta uzsākta par VSIA "Latvijas Radio" darbībā konstatēto, popularizējot politiskos spēkus "Nacionālā apvienība" un "Kustība "Par!"".

SIA "SkaTVis" informatīvajā kanālā konstatēta iespējama politiskās partijas "Ventspilij un Latvijai" pārstāvju popularizēšana. SIA "Alise Plus" gadījumā rosināta lieta par politiskā spēka "Daugavpils novada partija" popularizēšanu radio programmā un SIA "Radio 1" – par politiskā spēka "Jaunā konservatīvā partija" popularizēšanu radio programmā "Radio1 Jēkabpilī". Savukārt elektronisko plašsaziņas līdzekļu SIA "Radio SWH" un AS "Super FM" darbībā konstatēta iespējama Jelgavas, Limbažu, Siguldas, Talsu un Ventspils pašvaldību popularizēšana.

Kā skaidroja NEPLP, biežāk konstatētie iespējamie priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi ir slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošana un tādas informācijas paušana raidījumos, kas nepārprotami norāda uz deputāta kandidāta paveiktajiem darbiem, iniciatīvām, akcentējot tieši pozitīvās iezīmes nolūkā veicināt politiskā spēka vai kandidāta popularitāti.

Tāpat NEPLP ir konstatējusi, ka priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā vairākās televīzijas programmās tiek demonstrētas tiešraides intervijas ar ministriem un politiķiem, kuru laikā atsevišķos gadījumos intervējamo personu fonā ir izvietoti politisko spēku – politisko partiju un partiju apvienību – vizuālie elementi un saukļi.

Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto, ar politiskajiem spēkiem saistītu vizuālu elementu izvietošana televīzijas programmās nedrīkst būt pārmērīga, īpaši priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā. Tāpēc, ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt godīgus dažādu politisko spēku konkurences apstākļus pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, NEPLP ir aicinājusi politisko spēku pārstāvjus, sniedzot intervijas elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, fonā neizvietot politisko spēku simboliku.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas vai uzskaites kārtības neievērošanu elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības jomā var piemērot naudas sodu fiziskajai personai no 50 līdz 500 eiro, bet juridiskajai personai — no 500 līdz 7100 eiro.

Priekšvēlēšanu laikā publicēto TV un radio programmu pārbaudes turpinās.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pašvaldību vēlēšanas 2021 NEPLP Priekšvēlēšanu aģitācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form