NEPLP neatbalsta maksu par nacionālo TV retranslāciju kabeļtelevīziju tīklos
Foto: LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) neatbalsta nacionālo komerctelevīziju "TV3 Latvia" un LNT ieceri prasīt maksu par savu programmu retranslēšanu, informēja padome.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NEPLP trešdien sēdē nolēma neatbalstīt komerctelevīziju grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas ļautu nacionālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem pieprasīt maksu par savu programmu retranslēšanu. Pašlaik likums liek kabeļoperatoriem bez samaksas retranslēt nacionālos televīzijas kanālus, kuru programmas virszemes apraidē galalietotājam pieejamas bez maksas.

"Jebkuram Latvijas iedzīvotājam jebkurā Latvijas vietā neatkarīgi no rocības ir jābūt pieejai nacionālajiem televīzijas kanāliem. Pašreizējais likuma regulējums to nodrošina," uzsvēra Padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins. Viņš gan arī atzina, ka ir jāatrod veids, kā saglabāt esošos nacionālos televīzijas kanālus un pat kā paplašināt to klāstu.

Iepriekš tika pieļauts, ka to var izdarīt, nodrošinot komerctelevīzijām iespēju piedalīties sabiedriskā pasūtījuma izpildē. Likumā ir iestrādāta norma, kas paredz iespēju piešķirt speciālus līdzekļus komerctelevīzijām sabiedriskā pasūtījuma izpildei.

Jau ziņots, ka LNT un TV3 trešdien pēc tikšanās ar NEPLP un jauno Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju piekritušas nogaidīt ar gala lēmumu par aiziešanu no bezmaksas virszemes ciparu apraides. Komerctelevīziju pārstāvji arī aicināja padomi pārskatīt likuma normu, kas liedz nacionāliem televīzijas kanāliem, kuru programmas virszemes apraidē galalietotājam pieejamas bez maksas, prasīt samaksu par savu programmu retranslāciju elektronisko sakaru tīklos.

SIA "TV3 Latvia" nolēmusi, ka televīzijas kanāls TV3 nākamgad vairs nebūs pieejams bezmaksas virszemes apraidē. Arī telekompānija LNT pakāpeniski plāno ieviest maksu par kanāla translāciju.

Savukārt "Lattelecom", kas nodrošina virszemes digitālo apraidi, uzskata TV3 lēmumu par aiziešanu no bezmaksas apraides par "cinismu pret savu skatītāju". "Lattelecom" atgādina, ka līgums par TV3 bezmaksas apraidi noslēgts līdz 2013.gada beigām, un "šādi preses paziņojumi to nemaina".

"Lattelecom" pauž cerību, ka raidorganizācija rīkosies saprātīgi, bet valsts institūcijas aktīvi iesaistīsies, lai "nebūtu jācieš skatītāju visneaizsargātākajai daļai – iedzīvotājiem, kuri var atļauties skatīties tikai bezmaksas kanālus".

Jau ziņots, ka kopš 2010.gada jūnija Latvijā ir atslēgta analogā televīzijas apraide un visas televīzijas raida vienīgi virszemes ciparu apraidē. Pāreju no analogās uz virszemes ciparu TV apraidi Latvijā realizēja uzņēmums "Lattelecom" sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC), kurš ir šī projekta partneris infrastruktūras nodrošināšanā.

LTV7 pilnībā pārgāja uz ciparu apraidi no 2010.gada marta. Savukārt LTV 1 un LNT pārtrauca analogo apraidi no 2010. gada aprīļa. Jaunajā ciparu formātā bez maksas varēja skatīties LTV1, LTV7, un LNT. Sākotnēji bezmaksas bija pieejams arī "TV Rīga", bet ekonomisko apsvērumu dēļ "TV5" bezmaksas apraidi pameta pērn jūnijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form