No amata gāž Saulkrastu novada domes priekšsēdētāju Grāvīti, jaunais mērs — Normunds Līcis
Foto: LETA

Šodien ārkārtas Saulkrastu novada domes sēdē par jauno pašvaldības vadītāju ievēlēts domes deputāts, biedrības “Sabiedrība Centriskai Politikai” (ietilpst partiju apvienībā “Latvijas Reģionu Apvienība”) valdes loceklis Normunds Līcis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka astoņi Saulkrastu novada domes deputāti - visi pieci opozīcijas un trīs koalīcijas pārstāvji - aicināja šodien domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par ilggadējā domes priekšsēdētāja Grāvīša atbrīvošanu no amata.

Deputātu pieprasījumu bija parakstījuši bezpartejiskie, domē no partijas "Vienotība" saraksta ievēlētie deputāti - Līcis, Selga Osīte, Līga Vaidere, Oksana Vanaga, Sandra Ozola-Ozoliņa, kā arī bezpartejiskās, domē no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksta ievēlētās Aiva Aparjode un Santa Ancāne, kā arī Alens Horsts (LZS).

Demisijas pieprasījumu deputāti pamatoja ar to, ka pašvaldība netiek pietiekami profesionāli pārvaldīta, netiek novērtēts un izmantots novada izaugsmes potenciāls, novada vadībai pietrūkst enerģijas un pozitīvu ambīciju spert izlēmīgus un drosmīgus soļus ikvienā jautājumā, tajā skaitā, lai celtu izpildvaras profesionalitāti, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Līcis skaidroja, ka visbūtiskāk pieprasījuma iesniedzējus uztrauc novadam ļoti nozīmīgu jautājumu un lēmumu pieņemšanas metodes un sagatavoto dokumentu kvalitāte. Būtiski lēmumi netiek apspriesti pēc būtības, tiek virzīti kā piebalsotie jautājumi kārtējās domes sēdēs vai arī steidzamības kārtā tiek izskatīti ārkārtas sēdēs, kurām tiek pievienots dokumentu apjoms, kuru nav iespējams kvalitatīvi izskatīt ātrā laikā.

"Deputātiem ir šaubas par lēmumu pieņemšanas mērķiem un lēmumprojektu sagatavotāju kvalifikāciju. Tā rezultātā daļa pieņemto lēmumu ir jāgroza, bet virkne domes ārkārtas sēžu nenotiek kvoruma trūkuma dēļ. Pie šādiem apstākļiem ir zudusi uzticība esošajam domes priekšsēdētājam," skaidroja deputāts.

Viņš minēja, ka politiskā krīze Saulkrastos ir ieilgusi un, lai varētu veikt pilnvērtīgu darbu pie 2019. gada budžeta, novada izglītības jautājumu reformas un kultūras un sporta dzīves sakārtošanu, domei nepieciešama rīcībspējīga vadība, uzskata Līcis.

Pēc 2017. gada jūnija pašvaldību vēlēšanām Saulkrastu novada vadības grožus saglabāja tās līdzšinējais vadītājs Grāvītis, kura kandidatūru atbalstīja desmit no 15 deputātiem. Pret Grāvīti nobalsoja pieci deputāti no "Vienotības" rindām.

Pašvaldību vēlēšanās lielāko atbalstu saglabāja VL-TB/LNNK, kas ieguva septiņas vietas novada domē. Tam sekoja "Vienotība", kurai izdevās savākt piecus deputāta mandātus. Divus krēslus ieguva Latvijas Zaļā partija, bet vienu - Latvijas Zemnieku savienība.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Zaļā partija Latvijas Zemnieku savienība Vienotība VL-TB/LNNK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form