No ārvalstīm iebraukuši darbinieki bez elpceļu infekcijas pazīmēm varēs nedoties pašizolācijā
Foto: LETA

No ārvalstīm iebraukuši darbinieki bez elpceļu infekcijas pazīmēm varēs nedoties pašizolācijā, liecina ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) rīkojums, kas piektdien publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīkojumā teikts, ka ārvalstniekiem, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, netiek piemērota prasība par pašizolāciju (mājas karantīnu) darba pienākumu veikšanas laikā, ja personai nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

Pašizolācija nebūs jāievēro, ja ārvalstnieku ierašanās Latvijā ir saistīta ar Latvijā reģistrēta komersanta valdījumā esošu iekārtu darbības tehnisko apkopi vai jaunu iekārtu uzstādīšanu, ja to nevar nodrošināt pakalpojumu sniedzēji Latvijā un, kas nepieciešami preču ražošanai vai pakalpojumu sniegšanai, vai komersanta saistību izpildei, kas saistīts ar publiskā iepirkuma līguma saistību izpildi, kuru izpilde nepārsniedz piecas dienas, ko apliecina attiecīgs Latvijā reģistrēta komersanta apliecinājums.

Tāpat pašizolācija nebūs jāievēro, ja ārvalstnieku ierašanās Latvijā ir saistīta ar Latvijā reģistrēta komersanta ražotu produktu vai pakalpojumu sertifikāciju, atestāciju vai atbilstības novērtēšanu, kā arī augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, lai nodrošinātu attiecīgo preču vai pakalpojumu laišanu civiltiesiskā apgrozījumā vai komersanta saistību izpildei attiecībā uz līgumu saistību izpildi, kuru izpilde nepārsniedz piecas dienas, ko apliecina attiecīgs Latvijā reģistrēta komersanta apliecinājums.

Pašizolācija nebūs jāievēro arī, ja ārvalstnieku ierašanās Latvijā ir saistīta ar nacionālai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības valdījumā esošu iekārtu vai būvju tehnisko apkopi vai jaunu iekārtu uzstādīšanu, kas nepieciešami komersanta darbības vai kritiskās infrastruktūras uzturēšanas nodrošināšanai uz laiku, kas nepārsniedz vienu mēnesi, ko apliecina attiecīgs Latvijā reģistrēta komersanta apliecinājums.

Tāpat pašizolāciju varēs neievērot, ja ārvalstnieku ierašanās Latvijā ir saistīta Latvijas komersantu saistību izpildi attiecībā uz investīciju projektu īstenošanu Latvijā, kur plānotā ieguldījumu summa pārsniedz vismaz vienu miljonu eiro vai plānoto no jauna radīto darba vietu skaits ir lielāks par 20, kā arī Latvijā ražotu preču vai pakalpojumu eksporta darījuma noslēgšanu, ja potenciālā eksporta darījuma vērtība ir lielāka par 100 000 eiro, uz laiku, kas nepārsniedz piecas dienas, ko apliecina attiecīgs Latvijā reģistrēta komersanta apliecinājums.

Latvijas komersantam, kuru saistību izpildei Latvijā ir ieradies ārvalstnieks, jāiesniedz apliecinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, par to, ka ārvalstnieks, kas ierodas Latvijā nav inficēts ar Covid-19 infekciju, ierodoties Latvijā ievēros visus attiecīgos ierobežojumus, kas noteikti saistībā ar ārkārtējo situāciju, ievēro valstī noteiktos piesardzības pasākumus attiecībā uz Covid-19 izplatības ierobežošanu, tai skaitā individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu.

Tāpat Latvijas komersantam jāapliecina, ka ārvalstnieks novēros savu veselības stāvokli un divas reizes dienā no rīta un vakarā mērīs ķermeņa temperatūru un, konstatējot Covid-19 saslimšanas pazīmes, nekavējoties sazināsies ar ārstniecības personu, kas nodrošina konkrēto ārvalstnieku veselības aprūpi, par ko veiks atbilstošu uzskaiti, ko uzradīt atbildīgajiem dienestiem, kā arī ārpus darba laika minētās personas nodrošina pašizolāciju.

Latvijas komersantam arī jāapliecina, ka ārvalstnieks nepakļaus citas personas inficēšanās riskam, samazinot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem, kā arī neizmantos sabiedrisko transportu un Latvijas komersants nodrošinās personas transportēšanu no un uz darba izpildes vai pakalpojuma sniegšanas vietu. Tāpat Latvijas komersantam jāapliecina, ka Covid-19 inficēšanās gadījumā apņemas segt visus ar ārstniecību saistītos izdevumus.

Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", tātad sestdien, 16. maijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 KPV LV Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form